Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Vyriausybė pasitarime pirmadienį iš principo sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus.

Vyriausybės kanceliacijos pažymoje nurodoma, kad „nutarta ginčytiną Baudžiamojo kodekso papildymą atidėti“ ir jį dar kartą apsvarstyti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl atakų prie informacines sistemas.

Būtent dėl baudžiamosios atsakomybės centro steigimui Vyriausybės pasitarime nepritarta praėjusią savaitę. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas tuomet teigė, dabar baudžiamoji atsakomybė už kibernetines atakas išvis nenumatyta.

Baudžiamajame kodekse buvo siūloma nustatyti, kad atsakomybė už nusikaltimą kibernetinėje erdvėje grėstų, jeigu nusikalstamos veikos subjektas yra Lietuvos pilietis, jeigu tas subjektas yra arba pažeidimo metu fiziškai buvo Lietuvos teritorijoje, jeigu nusikalstama veika padaryta naudojantis Lietuvoje esančia elektroninių ryšių infrastruktūra, jeigu tiesiogiai kėsintasi į Lietuvos turtines ar neturtines vertybes, jeigu Lietuvos Respublikai teko bet kokios neigiamos nusikalstamos veikos pasekmės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »