Kibernetinių nusikaltėlių pelnas gali būti net 20 kartų didesnis už sąnaudas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 3 d. trečiadienis

Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. Tokias išvadas padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, palyginę išplatintų programišių instrumentų kainą ir pelną, kurį apgavikai gauna sėkmingos kenkėjiškos operacijos atveju.

Netikro vieno iš populiariausių socialinių tinklų puslapio kūrimas ir šlamštalaiškių siuntimo organizavimas minint padirbtą tinklalapį apgavikams atseina apie 150 JAV dolerių. Tačiau jei ant jų kabliuko užkibs 100 žmonių, apgavikai, pardavę konfidencialius naudotojų duomenis, galės uždirbti iki 10 tūkst. dolerių. O jų aukos praras vertingus kontaktų sąrašus, asmenines nuotraukas ir pranešimus.

Mobilusis „Trojos“ virusas blokuotojas nusikaltėliams atsieina gerokai brangiau – šiandien už pačią programą ir jos plėtrą tenka pakloti apie tūkstantį dolerių. Tačiau ir uždarbis didesnis. Kainos, kurias apgavikai nustato už išmaniojo telefono atblokavimą, svyruoja nuo 10 iki 200 dolerių, tai reiškia, kad iš 100 potencialių aukų jie gali gauti iki 20 tūkst. JAV dolerių.

Tokią pat sumą galima uždirbti ir taikant programas šifruotojus, tačiau investicijos bus du kartus didesnės – apie 2000 dolerių. Naudotojai taip pat patirs daugiau išlaidų, kadangi minimalus apgavikų reikalaujamos išpirkos dydis už duomenų iššifravimą sudaro apie 100 dolerių.

Didžiausią pelną apgavikai gali gauti taikydami banko „Trojos“ virusus, kurie tiesiogiai medžioja naudotojų pinigus. Išleidę apie 3 tūkst. dolerių šiam virusui įsigyti kartu su eksploitu ir specialiai tam surengtu šlamštalaiškių siuntimu, kibernetiniai nusikaltėliai turi šansų gauti iki 72 tūkst. JAV dolerių. Tokiu atveju bendras vieno nukentėjusio naudotojo praradimas sudarys 722 dolerius.

„Šiais laikais nesunku įsigyti kenkėjišką programinę įrangą: virusų lengvai galima rasti įvairiuose programišių forumuose, o dėl sąlyginai mažos kainos jie tampa lengvai pasiekiami. Be to, šį kelią pasirinkusiems kibernetiniams nusikaltėliams netgi nereikia būti profesionalams savo neteisėtame versle – už fiksuotą kainą jie gauna jau paruoštą programų paketą atakoms vykdyti. Tokioje situacijoje naudotojams, be abejo, reikia būti budriems, kad neprarastų pinigų ir vertingų duomenų. Labai svarbu pasirinkti specializuotą sprendimą savo įrenginio ir visų su juos atliekamų veiksmų tinkle apsaugai“, – pataria Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »