Kibernetinių nusikaltėlių pelnas gali būti net 20 kartų didesnis už sąnaudas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 3 d. trečiadienis

Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. Tokias išvadas padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, palyginę išplatintų programišių instrumentų kainą ir pelną, kurį apgavikai gauna sėkmingos kenkėjiškos operacijos atveju.

Netikro vieno iš populiariausių socialinių tinklų puslapio kūrimas ir šlamštalaiškių siuntimo organizavimas minint padirbtą tinklalapį apgavikams atseina apie 150 JAV dolerių. Tačiau jei ant jų kabliuko užkibs 100 žmonių, apgavikai, pardavę konfidencialius naudotojų duomenis, galės uždirbti iki 10 tūkst. dolerių. O jų aukos praras vertingus kontaktų sąrašus, asmenines nuotraukas ir pranešimus.

Mobilusis „Trojos“ virusas blokuotojas nusikaltėliams atsieina gerokai brangiau – šiandien už pačią programą ir jos plėtrą tenka pakloti apie tūkstantį dolerių. Tačiau ir uždarbis didesnis. Kainos, kurias apgavikai nustato už išmaniojo telefono atblokavimą, svyruoja nuo 10 iki 200 dolerių, tai reiškia, kad iš 100 potencialių aukų jie gali gauti iki 20 tūkst. JAV dolerių.

Tokią pat sumą galima uždirbti ir taikant programas šifruotojus, tačiau investicijos bus du kartus didesnės – apie 2000 dolerių. Naudotojai taip pat patirs daugiau išlaidų, kadangi minimalus apgavikų reikalaujamos išpirkos dydis už duomenų iššifravimą sudaro apie 100 dolerių.

Didžiausią pelną apgavikai gali gauti taikydami banko „Trojos“ virusus, kurie tiesiogiai medžioja naudotojų pinigus. Išleidę apie 3 tūkst. dolerių šiam virusui įsigyti kartu su eksploitu ir specialiai tam surengtu šlamštalaiškių siuntimu, kibernetiniai nusikaltėliai turi šansų gauti iki 72 tūkst. JAV dolerių. Tokiu atveju bendras vieno nukentėjusio naudotojo praradimas sudarys 722 dolerius.

„Šiais laikais nesunku įsigyti kenkėjišką programinę įrangą: virusų lengvai galima rasti įvairiuose programišių forumuose, o dėl sąlyginai mažos kainos jie tampa lengvai pasiekiami. Be to, šį kelią pasirinkusiems kibernetiniams nusikaltėliams netgi nereikia būti profesionalams savo neteisėtame versle – už fiksuotą kainą jie gauna jau paruoštą programų paketą atakoms vykdyti. Tokioje situacijoje naudotojams, be abejo, reikia būti budriems, kad neprarastų pinigų ir vertingų duomenų. Labai svarbu pasirinkti specializuotą sprendimą savo įrenginio ir visų su juos atliekamų veiksmų tinkle apsaugai“, – pataria Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »