Kibernetinių nusikaltėlių pelnas gali būti net 20 kartų didesnis už sąnaudas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 3 d. trečiadienis

Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. Tokias išvadas padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, palyginę išplatintų programišių instrumentų kainą ir pelną, kurį apgavikai gauna sėkmingos kenkėjiškos operacijos atveju.

Netikro vieno iš populiariausių socialinių tinklų puslapio kūrimas ir šlamštalaiškių siuntimo organizavimas minint padirbtą tinklalapį apgavikams atseina apie 150 JAV dolerių. Tačiau jei ant jų kabliuko užkibs 100 žmonių, apgavikai, pardavę konfidencialius naudotojų duomenis, galės uždirbti iki 10 tūkst. dolerių. O jų aukos praras vertingus kontaktų sąrašus, asmenines nuotraukas ir pranešimus.

Mobilusis „Trojos“ virusas blokuotojas nusikaltėliams atsieina gerokai brangiau – šiandien už pačią programą ir jos plėtrą tenka pakloti apie tūkstantį dolerių. Tačiau ir uždarbis didesnis. Kainos, kurias apgavikai nustato už išmaniojo telefono atblokavimą, svyruoja nuo 10 iki 200 dolerių, tai reiškia, kad iš 100 potencialių aukų jie gali gauti iki 20 tūkst. JAV dolerių.

Tokią pat sumą galima uždirbti ir taikant programas šifruotojus, tačiau investicijos bus du kartus didesnės – apie 2000 dolerių. Naudotojai taip pat patirs daugiau išlaidų, kadangi minimalus apgavikų reikalaujamos išpirkos dydis už duomenų iššifravimą sudaro apie 100 dolerių.

Didžiausią pelną apgavikai gali gauti taikydami banko „Trojos“ virusus, kurie tiesiogiai medžioja naudotojų pinigus. Išleidę apie 3 tūkst. dolerių šiam virusui įsigyti kartu su eksploitu ir specialiai tam surengtu šlamštalaiškių siuntimu, kibernetiniai nusikaltėliai turi šansų gauti iki 72 tūkst. JAV dolerių. Tokiu atveju bendras vieno nukentėjusio naudotojo praradimas sudarys 722 dolerius.

„Šiais laikais nesunku įsigyti kenkėjišką programinę įrangą: virusų lengvai galima rasti įvairiuose programišių forumuose, o dėl sąlyginai mažos kainos jie tampa lengvai pasiekiami. Be to, šį kelią pasirinkusiems kibernetiniams nusikaltėliams netgi nereikia būti profesionalams savo neteisėtame versle – už fiksuotą kainą jie gauna jau paruoštą programų paketą atakoms vykdyti. Tokioje situacijoje naudotojams, be abejo, reikia būti budriems, kad neprarastų pinigų ir vertingų duomenų. Labai svarbu pasirinkti specializuotą sprendimą savo įrenginio ir visų su juos atliekamų veiksmų tinkle apsaugai“, – pataria Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »