Kilo grėsmė „Mac OS X“ naudotojų slaptažodžiams

Publikuota: 2012 m. gegužės 7 d. pirmadienis

Po operacinės sistemos „Mac OS X Lion“ atnaujinimo iškilo pavojus asmeniniams naudotojų duomenims, rašo „ZDNet“.

„Mac OS X“ versijos 10.7.3 naudotojų įėjimo į sistemą slaptažodžiai saugomi vadinamajame  „prisijungimo žurnale“ (debug log) neužšifruoti. Peržiūrėti „žurnalą“ ir jame įrašytus slaptažodžius gali bet kuris naudotojas, turintis administratoriaus teises. Failas su slaptažodžiais masina ir programišius.

„ZDNet“ neužšifruotų slaptažodžių saugojimą laiko vieno iš „Apple“ inžinierių, kuris pamiršo sistemoje atjungti derinimo režimą, klaida.  

Tačiau slaptažodžių nutekėjimas gresia ne visiems „Mac OS X 10.7.3“ naudotojams, o tik tiems, kurie perėję į „Lion“ ir toliau naudojosi sena šifravimo sistema „FileVault“. Vartotojų,  naudojančių naująją sistemą „FileVault 2“, slaptažodžiai išlieka saugūs.

Į klaidą naudotojai keletą kartų atkreipė dėmesį. Vienas pirmųjų pranešimų apie ją „Apple“ forume atsirado vasario 6-ąją. Kompiuterinio saugumo specialistas Davidas Emery, kurį cituoja „ZDNet“, pabrėžia, kad klaida iki šiol neištaisyta.

Operacinė sistema „Mac OS X 10.7“, žinoma kodiniu pavadinimu „Lion“ („Liūtas“), pristatyta 2011-ųjų liepą. Vėliau „Apple“ išleido keletą jos atnaujinimų. Grėsmę sukėlęs atnaujinimas 10.7.3 išsiuntinėtas 2012 metų vasario pradžioje.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »