Kilo grėsmė „Mac OS X“ naudotojų slaptažodžiams

Publikuota: 2012 m. gegužės 7 d. pirmadienis

Po operacinės sistemos „Mac OS X Lion“ atnaujinimo iškilo pavojus asmeniniams naudotojų duomenims, rašo „ZDNet“.

„Mac OS X“ versijos 10.7.3 naudotojų įėjimo į sistemą slaptažodžiai saugomi vadinamajame  „prisijungimo žurnale“ (debug log) neužšifruoti. Peržiūrėti „žurnalą“ ir jame įrašytus slaptažodžius gali bet kuris naudotojas, turintis administratoriaus teises. Failas su slaptažodžiais masina ir programišius.

„ZDNet“ neužšifruotų slaptažodžių saugojimą laiko vieno iš „Apple“ inžinierių, kuris pamiršo sistemoje atjungti derinimo režimą, klaida.  

Tačiau slaptažodžių nutekėjimas gresia ne visiems „Mac OS X 10.7.3“ naudotojams, o tik tiems, kurie perėję į „Lion“ ir toliau naudojosi sena šifravimo sistema „FileVault“. Vartotojų,  naudojančių naująją sistemą „FileVault 2“, slaptažodžiai išlieka saugūs.

Į klaidą naudotojai keletą kartų atkreipė dėmesį. Vienas pirmųjų pranešimų apie ją „Apple“ forume atsirado vasario 6-ąją. Kompiuterinio saugumo specialistas Davidas Emery, kurį cituoja „ZDNet“, pabrėžia, kad klaida iki šiol neištaisyta.

Operacinė sistema „Mac OS X 10.7“, žinoma kodiniu pavadinimu „Lion“ („Liūtas“), pristatyta 2011-ųjų liepą. Vėliau „Apple“ išleido keletą jos atnaujinimų. Grėsmę sukėlęs atnaujinimas 10.7.3 išsiuntinėtas 2012 metų vasario pradžioje.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »