Lenkijoje – itin saugios 200 zlotų nominalo kupiūros

Publikuota: 2015 m. birželio 29 d. pirmadienis

Nacionalinis Lenkijos bankas ketina išleisti į apyvartą 200 zlotų nominalo kupiūras. Šios modernios kupiūros bus saugiausios pasaulyje.

200 zlotų nominalo kupiūros turės keletą apsaugų. Vienas iš jų – vandens ženklai. Banknotų saugumą taip pat užtikrins holografiniai ir reljefiniai elementai, paslėpti ornamentai, specialūs dažai ir apsauginės siūlės.

Rinkoje naujieji banknotai pasirodys 2016 metų vasarį. Banko atstovų teigimu, modernių banknotų išleidimas bus paskutinis nuo 1995 metų cirkuliuojančių popierinių pinigų atnaujinimo, etapas. Jau anksčiau Lenkijos nacionalinis bankas atnaujino 10, 20, 50 ir 100 nominalo kupiūras. Šie banknotai jau cirkuliuoja rinkoje.

Verta atkreipti dėmesį, kad ilgą laiką didžiausias zloto nominalas buvo 200. Vis dėlto bankas ketina išleisti ir 500 zlotų kupiūras. Tačiau tai įvyks ne anksčiau nei 2017 metais.

 

 



Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Trečdalis Lietuvos vartotojų duomenis apsaugo primityviais slaptažodžiais

Kenkėjo parinktas arba pavogtas slaptažodis gali tapti raktu į visą vartotojo informaciją: nuo asmeninių nuotraukų iki kreditinės kortelės numerio. Dėl šios priežasties rekomenduojama kurti sudėtingus slaptažodžius naudojantis paslaugomis realiuoju laiku. skaityti »

Daugiausia nelegalių kūrinių siunčiasi amerikiečiai

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulyje nelegaliai parsisiųsta 405 mln. albumų ir singlų. Daugiausia piratų gyvena JAV – amerikiečiai parsisiuntė net 96,8 mln. albumų ir singlų, Didžiojoje Britanijoje – 43,3 mln., Italijoje – 33 mln. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko kibernetinį šnipą

„Kaspersky Lab“ paskelbė aptikusi miniFlame – nedidelę ir labai lanksčią kenkėjišką programą, skirtą vogti duomenis ir valdyti užkrėstas sistemas per kibernetinio šnipinėjimo metu atliekamas taškines atakas. skaityti »

„Kaspersky Lab“: kas gresia Vakarams?

„Kaspersky Lab“ ekspertai atliko Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims aktualiausių informacinių grėsmių tyrimą. Jo rezultatai rodo, kad dėl didžiulės interneto plėtros ir aktyvaus europiečių bei amerikiečių naudojimosi tinklo galimybėmis auga kibernetinių nusikaltimų skaičius. skaityti »

Technologija „Saugūs mokėjimai“ laimėjo nepriklausomame konkurse

Naujoji „Kaspersky Lab“ technologija „Saugūs mokėjimai“, maksimaliai apsauganti mokėjimus realiuoju laiku, pelnė 100 procentų rezultatą nepriklausomame saugumo ekspertų grupės www.Matousec.com konkurse. skaityti »

Kibernetinės atakos atveju JAV pagrasino prevenciniais atsakomaisiais smūgiais

JAV karinės pajėgos imsis prevencinių atsakomųjų veiksmų, jei šalies valdžia sužinos apie rengiamą kibernetinę ataką. skaityti »

Programišiai atakavo Baltųjų rūmų kompiuterių tinklą

Kaip pranešė „Reuters“, Baltųjų rūmų kompiuterių tinklą šios savaitės pradžioje atakavo kibernetiniai nusikaltėliai. skaityti »

„Kaspersky Lab“ žino, kuo vaikai domisi internete

Internetas tampa vis svarbesne vaikų gyvenimo dalimi, o tėvai vis labiau nerimauja dėl lengvai pasiekiamo nepageidaujamo turinio. Prasidėjus naujiems mokslo metams bendrovė „Kaspersky Lab“ išnagrinėjo savo vartotojų sprendimuose diegiamo modulio „Tėvų kontrolė“ statistiką, o ji rodo, kad vaikai dažniausiai bando pažiūrėti tai, kas skirta išskirtinai suaugusiems. skaityti »

Apie saugumą elektroninėje erdvėje – specializuotoje interneto svetainėje

Nuo 2012 m. rugsėjo 24 d. visi elektroninių paslaugų vartotojai jau gali apsilankyti atnaujintoje Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) specializuotoje svetainėje www.esaugumas.lt, kurioje pateikiama išsami informacija apie saugumą elektroninėje erdvėje. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė vartotojams pataisyti „Internet Explorer“

Bendrovė „Microsoft“ išleido instrumentą „Fix It“ („Pataisyk tai“), kuris vienu paspaudimu šalina naršyklėje „Internet Explorer“ pastebėtą pažeidžiamumą. Net nereikia perkrauti kompiuterio. skaityti »