Lietuvos muitinėje – saugesnės informacinės sistemos

Publikuota: 2015 m. balandžio 8 d. trečiadienis

Lietuvos muitinės pareigūnai ir suinteresuoti verslo subjektai elektroninėje erdvėje kasdien apdoroja didelius informacijos kiekius. Siekiant kovoti su šiandieniniais duomenų apsaugos iššūkiais, buvo parengtas ir įgyvendinamas projektas „Lietuvos Respublikos muitinės informacinių technologijų sauga“, kuris užtikrins didesnę muitinės informacinių technologijų apsaugą ir prieinamumą.

„Atlikus Lietuvos muitinės informacinių sistemų rizikos ir atitikties Lietuvos Respublikos teisės aktams bei standarto LST ISO/IEC 27001 reikalavimams vertinimą, nustatėme pagrindines informacinių technologijų spragas ir rizikos veiksnius. Išanalizavę visas jų mažinimo alternatyvas, pasirinkome labiausiai priimtiną būdą mažinti svarbiausiais rizikas ir orientuotis į ilgalaikį bei nuoseklų muitinės informacinių sistemų saugumo užtikrinimą”, – apie informacijos saugumo valdymo priemonių diegimo poreikį kalba Muitinės informacinių sistemų centro vyriausioji inspektorė Vaida Jakutytė.

Vykdant šį projektą pasirinktos informacijos saugumo valdymo priemonės ne tik apsaugos muitinėje tvarkomus duomenis, bet ir leis stebėti bei analizuoti su sauga susijusius įvykius, įgyvendinti tinkamą ir gerąsias kitų Europos Sąjungos šalių praktikas atitinkančią saugumo politiką.

Lietuvos Respublikos muitinės vykdomo projekto metu įsigytos techninės ir programinės informacijos saugumo valdymo priemonės, parengtos su informacijos sauga susijusios tvarkos. Technologinį projekto rezultatų tęstinumą užtikrins tolesnis įdiegtų informacijos saugumo valdymo priemonių plėtojimas ir pritaikymas prie besikeičiančios aplinkos.

Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos vykdomas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonės Nr. VP2-3.2-IVPK-02-K „Informacinių technologijų sauga“ projektas Nr. VP2-3.2-IVPK-02-K-02-002 „Lietuvos Respublikos muitinės informacinių technologijų sauga“ pradėtas įgyvendinti 2012 m. lapkričio 19 d. ir planuojamas baigti šių metų balandžio 30 d. Projektą, kurio bendra suma 1 368 884,43 Eur (4 726 484,16 Lt), finansuoja Europos Sąjunga.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Valstybės kontrolė yra nurodžiusi silpnąsias informacinių sistemų vietas

Prezidentūroje vykusiame pasitarime kibernetinio saugumo klausimais valstybės institucijų ir įstaigų atstovai aptarė, kaip ruošiamasi įgyvendinti ir užtikrinti ryšių tinklų ir informacijos apsaugą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu. skaityti »

Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Vyriausybė pasitarime sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus. skaityti »

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad Pasaulio futbolo čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus. skaityti »

Kompanija „Cisco“ stiprina informacinio saugumo užtikrinimo sprendimus

Kompanija „Cisco“ perka bendrovę „ThreatGRID“, kuri siūlo lokalių ir debesų technologijų, skirtų dinaminei kenkėjiško kodo bei kitų grėsmių analizei. skaityti »

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. skaityti »

Kibernetinis saugumas svarbus ir kiekvienam vartotojui

Kibernetinis saugumas svarbus ne tik nacionalinio saugumo prasme, bet ir kiekvienam vartotojui, sako Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos strategijos padalinio vadovas Tomas Lamanauskas. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. skaityti »

„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje skaityti »

Kartu su nelegalia programine įranga atkeliavę kenkėjai verslui kainuos beveik 1,24 trln. litų

Skaičiuojama, kad šiemet visame pasaulyje verslo atstovai išleis beveik 500 mlrd. JAV dolerių (apie 1,24 trln. litų) spręsti problemoms, iškilusioms kartu su nelegalia programine įranga įdiegus joje paslėptą įvairią kenksmingą įrangą. Namų vartotojai šioms problemoms spręsti skirs 25 mlrd. JAV dolerių (apie 62,17 mlrd. litų) ir išvaistys 1,2 mlrd. valandų. Tokius duomenis atskleidė bendra tyrimų bendrovės IDC ir Singapūro nacionalinio universiteto studija. skaityti »

„Cisco“ savo interneto saugos paslaugas pagerino pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų

„Cisco“ savo produktų turinio saugos portfelį, kuriame yra ir interneto, elektroninio pašto apsaugos įrankiai bei debesijos interneto saugos paslauga, papildė pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų, kurios kūrimą perėmė iš bendrovė „Sourcefire“, dabar esančios „Cisco“ dalimi. skaityti »

Vaikų pažeidžiamumo internete priežastis – ir tėvų požiūris

Saugumo ekspertai pastebi, kad augant grėsmių kiekiui vaikams elektroninėje erdvėje, tėvų požiūris į saugumą vis dar pasyvus. skaityti »