„Microsoft“ siūlo kompiuteriams išduoti saugumo sertifikatus

Publikuota: 2011 m. vasario 17 d. ketvirtadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Praėjusiais metais bendrovės „Microsoft“ „Trustworthy Computing“ padalinio viceprezidentas Skotas Čarni pasiūlė įvesti naujus kovos su kompiuteriniais virusais būdus.

Jis siūlė, kad kiekvienas kompiuteris su prieiga prie interneto turėtų pateikti specialų užkoduotą sertifikatą, patvirtinantį, kad įrenginys nėra apkrėstas kenkėjiškų programų ir nekelia pavojaus kitiems vartotojams. Bandant prisijungti prie interneto, interneto tiekėjai turėtų patikrini sertifikatą ir nuspręsti, suteikti kompiuteriui prieigą ar nukreipti jį „gydymui“.

Nemažai specialistų idėją vertino skeptiškai, o kai kurie net kritikavo „Microsoft“ už bandymus apriboti laisvę internete ir kaltino skverbimusi į vartotojų asmeninį gyvenimą. Galiausiai Skotas Čarni pateikė naują pasiūlymą.

Jis mano, kad saugumo sertifikatai vis tiek gali būti įdiegti, tik jų tikrinimu turi užsiimti ne interneto tiekėjai, o kai kurių interneto servisų operatoriai. Pavyzdžiui, tai galėtų būti mokėjimų ir bankų sistemos, kurioms, aptikus pavojų, sertifikatai padės apriboti vartotojų galimybes.

Be to, Čarni mano, kad vertėtų įvesti specialias priemones, įspėjančias vartotojus apie naujus virusus ir programinės įrangos pažeidžiamumus.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT saugumas – daugelio įmonių prioritetas

Analitikų kompanijos „IDC“ duomenimis, 2015 m. kompanija „Dell“ tapo didžiausia pasaulyje nulinių arba kitaip vadinamų plonų klientų (angl. zero / thin clients) ir kompiuterių su operacine sistema „ThinOS“ gamintoja. skaityti »

3 patarimai, padėsiantys apsaugoti kompiuterį nuo virusų

Maždaug 30 proc. naudotojų kompiuterių yra užkrėsti įvairiomis kenkėjiškomis programomis, kuriose yra virusų. skaityti »

„Facebook“ ir „Twitter“ bendradarbiauja su policija

Socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ atstovai suteikė Brazilijos policijai informaciją apie įtartinus asmenis ir galimus teroro aktus vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire metu. skaityti »

Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. skaityti »

Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu. skaityti »

Viskas, ką reikia žinoti apie pinigų saugumą bankomatuose

Nors bankomatai Lietuvoje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius, dalis gyventojų vis dar gana nepatikliai žiūri į šiuos grynuosius pinigus išmokančius aparatus. Specialistai užtikrina: bankomatų saugumui skiriamas didelis dėmesys, tad jų patikimumu abejoti nėra pagrindo. skaityti »

Namų stebėjimas rūpi vis daugiau žmonių

Agentūros „Essence Group and Strategy Analytics“ tyrimai rodo, kad JAV ir Europoje žmonės išmaniųjų namų sąvoką suvokia saugių namų prasme. skaityti »

19 proc. Lietuvos naudotojų slepia savo kompiuterius, kad išsaugotų svarbius duomenis

Norėdami virtualiame pasaulyje nuo smalsių akių apsaugoti savo privatumą ir asmens duomenis, paranojiški naudotojai griebiasi įvairių metodų, netgi slepia savo kompiuterius. skaityti »

Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

Kompanija „Dell“ atnaujino operacinę sistemą „SonicWALL SMA“, kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai bus saugesni naudojant biometriją

Bendrovės „Lux Research“ ataskaitoje skelbiama, kad į mobiliųjų atsiskaitymų sistemas turi būti diegiamos biometrinės identifikacijos technologijos, kad vartotojams mokėjimus būtų atlikti paprasčiau ir saugiau. skaityti »