Pradėjo veikti dar vienas torentų šnipas „ScanEye“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 16 d. ketvirtadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Pradėjo veikti servisas „ScanEye“, kuris seka P2P tinklų vartotojus ir registruoja, iš kokių IP adresų kokie failai atsisiunčiami.

„ScanEye“ svetainėje galima pasižiūrėti, kokie failai buvo atsisiųsti iš jūsų IP adreso. Iš kitų IP adresų atsisiųstų failų sąrašo peržiūrėti negalima. Tačiau kompanija teikia paslaugas autorinių teisių savininkams ir interneto tiekėjams.

Autorinių teisių savininkai iš „ScanEye“ gali gauti tam tikro filmo ar muzikinio albumo atsisiuntusių vartotojų IP adresų sąrašą, o interneto tiekėjai – gauti informaciją apie jų tinkluose atsisiunčiamus failus.

Vis dėlto IP adresas negali būti vienintelis vartotojo kaltės įrodymu, tačiau tokių servisų atsiradimas kelia nerimą, nes „ScanEye“, rinkdama informaciją „BitTorrent“ tinkluose, vykdo tikrą masinį sekimą.

Praėjusiais metais atsirado pirmas tokio pobūdžio servisas „YouHaveDownloaded.com“. Jame yra informacija apie 51,3 mln. vartotojų, kurie siuntėsi 103 tūkst. torentų.

„ScanEye“ sukūrė Lenkijos bendrovė „Kalasoft“. „ScanEye“ duomenų bazėje yra informacija apie 430 tūkst. torentų. Kasdien ją papildo tūkstantis torentų.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »