Pratybose „Kibernetinis skydas 2016“ – dėmesys kibernetinių incidentų valdymui

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 27 d. antradienis

Rugsėjo 27 d. prasidėjo pirmosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. Pirmąją dieną Vilniuje vyksta procedūrinė pratybų dalis, kuriose valdyti kibernetinius incidentus treniruojasi Lietuvos valstybės, kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių, informacinių išteklių valdytojų, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų vadovų lygmens dalyviai.

Pratybas atidaręs krašto apsaugos viceministras Ramūnas Usonis padėkojo jose dalyvaujančių institucijų atstovams, kurių bendradarbiavimas yra ypač svarbus siekiant sėkmingai suvaldyti kibernetinius incidentus. „Pratybose patikrinsime nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano ir kitų per pastaruosius metus Lietuvoje įsigaliojusių kibernetinio saugumo teisės aktų veiksmingumą“, – sakė Kibernetinio saugumo tarybos pirmininko pareigas einantis viceministras R. Usonis.

Iš viso per tris dienas vyksiančias pratybas kibernetinio saugumo procedūras tikrins ir kibernetinius incidentus atremti treniruosis per 100 vadovų ir specialistų lygmens dalyvių iš daugiau nei 40 Lietuvos institucijų ir įmonių.

Techninė pratybų dalis vyks rugsėjo 28–29 d., jos metu į 5 komandas suskirstyti institucijų specialistai pagal pratybų scenarijų sieks nuo kibernetinių atakų apsaugoti specialiai pratyboms sukurtą virtualią informacinę infrastruktūrą ir užtikrins jos teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurias šioms pratyboms specialiai parengė Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas vykdomas vadovaujantis patvirtintais nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro funkcijas vykdanti Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos, pratyboms reikalingus papildomus resursus suteikia Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete. skaityti »

Kaip apsaugoti nuo kenkimo programų mobiliuosius įrenginius?

Europos policijos biure veikiantis Europos kibernetinių nusikaltimų centras kartu su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bei ES agentūromis ENISA ir eu-LISA spalio mėnesį pradėjo vieną iš Europos kibernetinio saugumo mėnesiui skirtų veiklų – informacinę kampaniją dėl kenkimo programų mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ nustatė pagrindines Europos grėsmes

Pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ spalio 20–23 d. Maltoje surengė kasmetį Europos kibernetinio saugumo savaitgalį. Į renginį susirinko bendrovės ekspertai, Nyderlandų nacionalinės policijos atstovai, žurnalistai ir verslo svečiai iš viso regiono. skaityti »

2016 m. III ketvirtį RRT gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Tyrimas: 43 proc. vartotojų naudoja vieną slaptažodį skirtingiems prisijungimams

„Get Safe Online“ atlikto tyrimo duomenimis, net 43 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų naudoja vieną slaptažodį, kad prisijungtų prie skirtingų internetinių paskyrų ar svetainių. skaityti »

Įspėja dėl plintančių sukčiavimo atakų

Saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė naują globalią sukčių kampaniją, naudojančią kenksmingą programą „HTML/FakerAlert“. skaityti »

Kaip nepradanginti svarbių duomenų iš kompiuterio

Jei staiga kompiuteris sugenda arba yra pavagiamas, visi jame esantys duomenys dingsta. Ką daryti, kad tokios situacijos nesukeltų tiek daug streso? skaityti »

Automobilis be elektroninių pagalbininkų šiandien neįsivaizduojamas

Elektroninės saugumo sistemos automobiliuose atsirado palyginti neseniai. Kas yra tie nematomi pagalbininkai ir kokią naudą jie duoda? skaityti »

Per 10 metų CERT-LT tirtų kibernetinių incidentų skaičius išaugo 447 kartus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) mini 10-ąsias savo veiklos metines. skaityti »

Telefoninių pokalbių klausymasis – teisės į privatumą pažeidimas?

Ar Lietuvoje masiškai išduodant leidimus klausytis telefoninių pokalbių nėra sistemingai pažeidinėjama asmenų teisė į privatumą? skaityti »