Rusijai paskelbtas kibernetinis karas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 6 d. antradienis

Programišiai iš grupuotės „GhostShell“ pradėjo operaciją „Project Black Star“, kurios esmė – kibernetinis karas su Rusija. Piktavaliai pareiškė, kad visais įmanomais būdais kovos su Rusijos valdžia, ypač publikuodami įvairią slaptą informaciją.

Pirmąjį žingsnį programišiai jau žengė – publikavo asmeninius 2,5 mln. Rusijos valdininkų duomenis: prisijungimus, slaptažodžius ir elektroninio pašto duomenis. Kaip kibernetinio karo priežastį programišiai įvardijo faktą, kad „Rusija pernelyg ilgai buvo tironijos valstybė“.

Grupuotė „Ghostshell“ yra gerai žinoma. Ji buvo paskelbusi 100 didžiausių pasaulio universitetų dokumentus bei pagrobusi failus iš Volstryto ir CŽV duomenų bazių.

Šaltinis: pitbit.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IVPK siūlo priemones pažaboti kibernetinius incidentus

Informacinės visuomenės plėtros komiteto posėdžio metu, dalyvaujant valstybės institucijų ir privataus sektoriaus atstovams, buvo diskutuota apie priemones, kurios yra būtinos siekiant užtikrinti adekvačią ir operatyvią valstybės kibernetinės infrastruktūros apsaugą. skaityti »

Programišiai atakuoja Turkijos valdžios tinklalapius

Turkijos interneto erdvę sukrėtė programišių grupuotės „Anonymous“ akcija „#OpTurkey“, skirta palaikyti nuo gegužės 31 dienos tebesitęsiančius protestus prieš šalies valdžią. skaityti »

Didinamas dėmesys kibernetiniam saugumui

Ryšių reguliavimo tarnybos padalinys, vykdantis nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo veiklą (CERT-LT), dirbs 24 valandas per parą be poilsio dienų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ demaskavo naują kibernetinio šnipinėjimo tinklą „NetTraveler“

„Kaspersky Lab“ paskelbė apie kibernetinio tinklo „NetTraveler“, palietusio per 350 kompiuterinių sistemų 40-yje pasaulio šalių, demaskavimą. skaityti »

Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ rūpinasi vaikų saugumu internete

„Kaspersky Lab“ pasakoja apie pavojus, kurie gresia jauniems interneto vartotojams ir kaip nuo šių pavojų apsisaugoti. skaityti »

Suaktyvėjo bankinis trojanas „ZeuS“

Kompanija ESET pristatė aktyviausias 2013 metų gegužės mėnesio grėsmes. Mėnuo išsiskyrė išaugusiu bankinių trojanų šeimos „ZeuS“ aktyvumu bei duomenų vagystėmis per vieną iš „Google“ paslaugų. skaityti »

Valstybės kontrolė yra nurodžiusi silpnąsias informacinių sistemų vietas

Prezidentūroje vykusiame pasitarime kibernetinio saugumo klausimais valstybės institucijų ir įstaigų atstovai aptarė, kaip ruošiamasi įgyvendinti ir užtikrinti ryšių tinklų ir informacijos apsaugą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu. skaityti »

„Gartner“: kompiuterinių saugumo priemonių rinka išaugo 7,9 proc.

Palyginti su ankstesniais metais, 2012-aisiais pasaulinės kompiuterinio saugumo programų rinkos apimtys išaugo 7,9 proc. ir pasiekė 19,2 mlrd. dol. skaityti »

Atskleistos kelerius metus duomenis vogusios kibernetinės atakos

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. skaityti »