Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„MasterCard“ sukūrė kortelių apsaugos sistemą

Atsižvelgdama į tai, kad daugėja kibernetinių atakų ir kortelių duomenų vagysčių, kompanija „MasterCard“ sukūrė savo klientų apsaugos sistemą. skaityti »

„Intel“ siekia atsikratyti slaptažodžių

„Intel“ siūloma biometrijos sistema padeda pažinti žmogų pagal veidą, arterinį kraujo spaudimą ir kitokių biometrinių duomenų rinkinį. skaityti »

Slaptažodžiai – nebeefektyvus informacijos apsaugos būdas

68 proc. apklaustųjų prisipažįsta, kad naudoja tą patį slaptažodį keletui skirtingų prisijungimų, be to, net 27 proc. yra pasakę savo slaptažodžius draugams. skaityti »

Vaikiškas balsas skatins vairuotojus sumažinti greitį

Išmaniesiems telefonams sukurta balso navigacijos programėlė pakeičia balsą į vaikišką, automobiliui apie 200 m nuotoliu priartėjus prie vaikų priežiūros įstaigų ar mokyklų. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ sistemos užtikrintai lyderiauja informacijos saugumo rinkoje

Antri metai iš eilės bendrovė „NSS Labs“ pripažino „Cisco Systems Inc.“ produktus geriausiomis informacinės apsaugos priemonėmis rinkoje. skaityti »

Kinija stebės didžiausias interneto įmones

Agentūra „Sinchua“ pranešė, kad Kinijos valdžia nusprendė įkurti tinklo apsaugos skyrių, kuriame dirbtų policininkai, prižiūrintys didžiausių interneto įmonių veiklą. skaityti »

Išmanusis lagaminas saugo nuo vagių

Lagaminas „Bluesmart“ pats reguliuoja savo svorį ir praneša savininkui, jei į jį kėsinasi vagys. skaityti »

Vaikų pagrobėjus išdavė „Spotify“

Dvi mergaites Kolorado valstijoje pagrobę įtariamieji buvo sugauti Meksikoje. Viena pagrobėja nesugebėjo atsisakyti pomėgio klausytis savo „Spotify“. skaityti »

Lietuvoje daugės kibernetinių nusikaltimų tyrėjų

Dublino universiteto Kibernetinių nusikaltimų ir kibernetinio saugumo tyrimų centras (UCD CCI) toliau bendradarbiauja su Lietuvos teisėsauga, kuriai perduoda sukauptą tarptautinę praktiką, naujausias žinias ir moderniausius kibernetinių nusikaltimų tyrimo įrankius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į informacijos apsaugą

Įmonė „Cisco Systems Inc.“ paskelbė perkanti įmonę „OpenDNS“. Sandorio suma sudaro 635 mln. dolerių. skaityti »