Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lenkijoje – itin saugios 200 zlotų nominalo kupiūros

Nacionalinis Lenkijos bankas ketina išleisti į apyvartą 200 zlotų nominalo kupiūras. skaityti »

PIN kodus pakeis šypsenėlės

Artimiausiu metu internetinės bankininkystės naudotojai galės atsisakyti tradicinių slaptažodžių. Juos pakeis šypsenėlės. skaityti »

Kinijos geležinkelio stotyje diegiama biometrijos sistema

Geležinkelio stotyje bandoma biometrijos sistema analizuoja vaizdo kamerų įrašus ir lygina juos su žmonių atvaizdais iš duomenų bazės. Taip, visų pirma, bus ieškomi nusikaltėliai, pabėgėliai iš kalėjimų ir kiti pažeidėjai. skaityti »

„Cisco Systems“ siekia apsaugoti kiekvieną tinklo įrenginį

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja, kad 2019 metais kiekvienam pasaulio gyventojui klius po 3,2 tinklo įrenginio. skaityti »

Verslą saugančios technologijos

Saugumas svarbus visoms gyvenimo sritims, o ypač šiuolaikiniam verslui, kurio efektyvumas dažnai priklauso nuo sklandaus IT sistemų darbo. Siekiant užtikrinti visapusišką jų veikimą, į pagalbą ateina naujausios technologijos. skaityti »

Prasčiausias mėginimas pavogti bankomatą

Australijos mieste Taunsvilyje vaizdo apsaugos kameros nufilmavo nesėkmingą mėginimą pavogti bankomatą, prikabinant jį grandine prie automobilio. skaityti »

„Visa apimantis internetas“ padeda užtikrinti darbuotojų saugumą

1986 metais visi Didžiosios Britanijos dienraščiai rašė apie Suzy Lamplugh – 25 metų nekilnojamojo turto pardavimo agentę, kuri išvyko į susitikimą su klientu ir dingo. To nebūtų nutikę mūsų dienomis, kai darbuotoją apsaugoti gali „visa apimantis internetas“ (angl. Internet of Everything). skaityti »

„Cisco“ forume – dėmesys duomenų apsaugai

Gegužės 26 dieną Azerbaidžano sostinėje Baku pasaulinė IT lyderė kompanija „Cisco Systems Inc.“ („Cisco“) organizuoja forumą „Duomenų apdorojimo centrai ir saugumas“. skaityti »

5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje. skaityti »

Du trečdaliai vaikų naudojasi nepageidaujamu turiniu internete

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto globalaus vaikų elgesio internete tyrimo rezultatais, 2014 m. daugiau nei du trečdaliai „Kaspersky Lab“ teikiamos funkcijos „Tėvų kontrolė“ naudotojų (68 proc.) susidūrė su netinkamu arba pavojingu turiniu tinkle. skaityti »