Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiosios Britanijos jaunimas tiki biometrijos ateitimi

Didžiosios Britanijos jaunimas mano, kad jau 2020-aisiais nebeliks slaptažodžių ir PIN kodų. skaityti »

Saugiausios įmonės – telekomunikacijų srities

Kompanijos „Cisco“ duomenimis, 47 proc. visų telekomunikacijų įmonių turi itin sudėtingas apsaugos sistemas. skaityti »

32 proc. naudotojų nemato rizikos dalytis savo įrenginiu

Maždaug trečdalis viso pasaulio respondentų (32 proc.), skolinančių savo įrenginius giminaičiams, kolegoms ar draugams naršyti internete, nesiima saugumo priemonių asmeninei informacijai apsaugoti, liudija „Kaspersky Lab“ kartu su nepriklausoma analitine bendrove „B2B International“ atlikto tyrimo rezultatai. skaityti »

CERT-LT įspėja apie plintantį virusą, kuris užšifruoja kompiuterio failus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto naudotojus apie naują plintantį kenkimo programinį kodą „CTB Locker“ (angl. ransomware). skaityti »

Padirbti euro banknotai pagaminti ne Lietuvoje

Lietuvoje bandomi realizuoti padirbti euro banknotai pagaminti ne Lietuvoje, be to, jie padirbti nekokybiškai, sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis. skaityti »

CERT-LT įspėja apie pavojingus suklastotus tinklalapius

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto naudotojus apie pastaruoju metu padažnėjusius suklastotus tinklalapius. skaityti »

„Microsoft“ padės Ukrainai kovoti su kibernetinėmis atakomis

Ukrainos vadovybė susitarė su kompanija „Microsoft“ dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje. skaityti »

Kaip planšetę padaryti saugią vaikams?

Vis daugiau vaikų ir paauglių per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes svajoja apie vieną ar kitą įrenginį. Tačiau tėvai atžalai pirkdami išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį privalo atminti, kad nekontroliuojami vaikai su įvairiais įrenginiais rankose ateityje gali sukelti nemažai problemų. skaityti »

VMI įdiegė papildomas elektroninių paslaugų saugumo priemones

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), siekdama užtikrinti teikiamų elektroninių paslaugų saugumą ir prieinamumą naudotojams, kartu su Lietuvos įmonių informacijos apsaugos specialistais įdiegė papildomas informacijos apsaugos priemones. skaityti »

Elektroniniu paštu plinta brukalas su kompiuteriniu virusu

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja apie brukalą ir kartu su juo platinamą kenkėjišką programinį kodą (kompiuterių virusą). skaityti »