Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Android“ įrenginiai vis labiau atakuojami

2012 m. „Android“ platforma tapo pagrindiniu virusų kūrėjų ir kenkėjų mobiliuosiuose tinkluose taikiniu, o kibernetinis šnipinėjimas ir stebėjimo programos dabar akivaizdžiai taikosi ir į mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Asmenskodas.lt rūpinsis asmens duomenų apsauga

Eiliniam skaitmeninio sertifikato naudotojui ne visada lengva išsiaiškinti, ką sertifikate esantys duomenys reiškia. Būtent šią svarbią funkciją ir atlieka nemokama paslauga asmenskodas.lt. skaityti »

„Kaspersky Lab“ sukūrė korporatyvinę naujos kartos apsaugą

„Kaspersky Lab“ skelbia naujų produktų komplekso „Kaspersky Security verslui“, skirto korporatyvinio informacinio tinklo saugumui užtikrinti, pasirodymą Lietuvos rinkoje. skaityti »

„Nigerijos“ laiškai – sukčiavimo internetu būdas

Kaspersky Lab“ ekspertė Marija Rubinštein savo straipsnyje pasakoja apie vieną iš labiausiai paplitusių sukčiavimo būdų – vadinamuosius Nigerijos laiškus. skaityti »

Pusė gyventojų patiria pavojų internete, tik trečdalis imasi veiksmų

Pasaulyje minint saugaus interneto dieną, „Microsoft“ paskelbė kasmečio vartotojų elgesio internete tyrimo rezultatus. Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė apklaustųjų visame pasaulyje susiduria su duomenų apsaugos pavojais internete, tačiau tik trečdalis aktyviai mėgina šių pavojų išvengti. skaityti »

Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos

2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos. skaityti »

Kibernetinis ir energetinis saugumas – Lietuvos prioritetas

Vasario 2 d. dalyvaudama Miuncheno saugumo konferencijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pristatė Lietuvos patirtį kibernetinio saugumo srityje. skaityti »

„PokerAgent“ pasisavino 16 tūkst. „Facebook“ vartotojų prisijungimo duomenis

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė socialinės inžinerijos kenkėją „PokerAgent“, kuris pasisavino daugiau nei 16 tūkst. socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų prisijungimo duomenų kartu su žaidimo „Texas HoldEm Poker“ žaidėjų duomenimis. skaityti »

„Kaspersky Lab“ papasakojo apie „Red October“

2012 m. spalį „Kaspersky Lab“ ekspertai pradėjo tarptautinių diplomatinių atstovybių kompiuterinių tinklų atakų serijos tyrimą. Tirdami šiuos incidentus specialistai aptiko didelio masto kibernetinio šnipinėjimo tinklą. skaityti »

„Deloitte“: 90 proc. slaptažodžių pažeidžiami

Konsultavimo kompanijos „Deloitte“ ekspertai įsitikinę, kad daugiau nei 90 proc. interneto naudotojų slaptažodžių, įskaitant ir tuos, kuriuos kuria profesionalūs programuotojai, pažeidžiami. skaityti »