Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Skype“ sąskaitą buvo galima „nulaužti“ žinant tik el. pašto adresą

Lapkričio 14 dieną Rusijos programišiai tyčia internete paviešino informaciją, kaip galima „nulaužti“ pokalbių programos „Skype“ sąskaitą žinant tik jos elektroninio pašto adresą. „Skype“ reagavo akimirksniu ir iš pradžių uždraudė pasikeisti slaptažodį ar jį atkurti. skaityti »

„Kaspersky Lab“ įspėja dėl sukčiavimo „Twitter“

„Kaspersky Lab“ ekspertai įspėja dėl dažniau taikomų informacijos išgavimo schemų, kuriose vartojamas „Twitter“ pavadinimas. skaityti »

Trečdalis Baltijos šalių interneto vartotojų per pastaruosius tris mėnesius buvo apsilankę užkrėstuose tinklalapiuose

Baltijos šalyse kas trečias vartotojas per pastarąjį ketvirtį bent kartą galėjo internete užkrėsti savo kompiuterį. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ pasitelkiant debesų grėsmių stebėjimo sistemą „Kaspersky Security Network (KSN)“. skaityti »

Ką reikia žinoti apie apsipirkimą internetu?

Interneto prekybos ypatumus ir poveikį analizuojanti ataskaita „Europos internetinė prekyba: 2010 – 2011 m. vartotojų skundai“ atskleidžia problemas, su kuriomis susiduria vartotojai, pirkdami internetu iš kitos šalies. skaityti »

2012 m. trečiąjį ketvirtį brukalų mažėjo, bet daugėjo kenkėjiškų siuntimų

2012 m. 3-iąjį ketvirtį nepageidaujamų pranešimų apimtis, palyginti su prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo 2,8 proc. ir sudarė 71,5 proc. Tačiau ekspertai užfiksavo žymų kenkėjiškų siuntimų padidėjimą – nuo 3 proc. iki 3,9 proc., ir šį augimą galima vadinti dar viena metų tendencija. skaityti »

Rusijai paskelbtas kibernetinis karas

Programišiai iš grupuotės „GhostShell“ pradėjo operaciją „Project Black Star“, kurios esmė – kibernetinis karas su Rusija. skaityti »

Spragos asmeniniame kompiuteryje: pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas

Šiais laikais internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksportus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. skaityti »

Pasitikrinkite savo išmanųjį telefoną dėl kibernetinių grėsmių

„Kaspersky Lab“ duomenimis, per pastaruosius pusantrų metų mobiliųjų kenkėjiškų programų skaičius padidėjo beveik 20 kartų. Dabar kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas gali kreiptis į Mobiliųjų telefonų techninį centrą (MTTC) ir patikrinti savo įrenginį dėl grėsmių. skaityti »

JTO nori stiprinti interneto erdvės stebėjimą ir kontrolę

Jungtinių Tautų Organizacijos atstovai išreiškė norą stiprinti internetu besinaudojančių asmenų stebėjimą, taip siekiant palengvinti potencialių teroristų aptikimą ir įkalčių, reikalingų jiems nuteisti, surinkimą. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltimai verslui kelia rimtą grėsmę

2012 m. opiausių verslo problemų sąraše kibernetinės grėsmės atsidūrė antroje vietoje, o pirmoje – nesklandumai, susiję su ekonomikos nestabilumu. skaityti »