Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Užfiksuota „spausdintuvų viruso“ epidemija

Antivirusinės bendrovės „Symantec“ ekspertai korporatyviniame tinklarašyje pranešė apie aibę biuro kompiuterių užkrėtimo virusu „Milicenso“ faktų. skaityti »

„Daedalus“ padės atremti internetines atakas

Japonijos informacijos ir ryšių technologijos instituto mokslininkai sukūrė perspėjimo sistemą, kuri gali realiu laiku vizualizuoti internetines atakas. skaityti »

Pavojingiausias kibernetinis ginklas sukurtas JAV ir Izraelio užsakymu

„Washington Post“ pranešė, kad pavojingą kompiuterinį virusą „Flame“ sukūrė JAV ir Izraelio specialiosios tarnybos. skaityti »

Naujas „Google“ portalas apie saugumą internete

Pradėjo veikti specialus švietėjiškas kompanijos „Google“ portalas „Verta žinoti“, kurio tikslas padėti savo klientams apsaugoti informaciją tinkle ir išvengti rizikos. skaityti »

Brukalų kiekis senka

Gegužę elektroninio pašto brukalų srautas sulėtėjo – bendrame elektroninio pašto duomenų sraute jų dalis sumažėjo 3,4 proc. ir nuo metų pradžios pasiekė minimalų lygį – 73,8 proc. skaityti »

Vokietijoje surengta didžiausia operacija prieš programišius iš „Anonymous“

Vokiečių policija organizavo didžiausią šalies istorijoje operaciją prieš programišius iš „Anonymous“ grupuotės. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje svarstomas įstatymas prieš internetinius „trolius“

Didžiojoje Britanijoje svarstomas įstatymo projektas dėl šmeižto internete. Įstatymu bus kovojama su vadinamaisiais interneto „troliais“, skleidžiančiais kompromituojamą medžiagą apie įvairius žmones. skaityti »

E. Kasperskis perspėja dėl kibernetinės epidemijos grėsmės

Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. skaityti »

„Kasperskio laboratorija“ atsekė virusą „Flame“

„Kasperskio laboratorija“ (KL) atsekė turbūt sudėtingiausią virusą „Flame“, veikusį Artimųjų Rytų šalyse. skaityti »

Elektroninio pašto brukalai: šiukšlintojai migruoja į besivystančias šalis

„Kaspersky Lab" apibendrino elektroninių brukalų siuntėjų veiklą 2012 metų I ketvirtį – elektroninio pašto šlamšto dalis sumažėjo 3 proc. ir vidutiniškai sudarė 76,6 proc. skaityti »