Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.

Pagrindiniai šios grupės programišiai yra įsikūrę mažame miestelyje pietinės Rusijos dalyje, regione šalia Kazachstano ir Mongolijos. Grupę sudaro mažiau nei tuzinas jaunų asmenų, kurie vienas kitą pažįsta asmeniškai, ne tik virtualiai. Manoma, kad jų serveriai taip pat yra Rusijoje, rašo „The New York Times“.

„Šioje grupuotėje yra aiškus darbo pasiskirstymas. Vieni kuria programas, kiti – vagia duomenis. Jų struktūra primena mažą kompaniją, kurioje kiekvienas bando užsidirbti pragyvenimui“, – sako Alexas Holdenas, „Hold Security“ įkūrėjas ir informacijos saugumo padalinio vadovas.

Ponas Holdenas pasakoja, kad šie programišiai 2011 m. pradėjo savo veiklą kaip mėgėjai, pirkdami vogtų duomenų duombazes juodojoje rinkoje. Tačiau šį balandį jie paspartino savo veiklą ir p. Holdenas įtaria, kad jie pradėjo bendradarbiauti su dar kažkuo, kas iki šiol nėra identifikuotas. Bet būtent ši nauja grupė galėjo pasidalinti savo įsilaužimo būdais ir priemonėmis. Nuo tada Rusijos programišiai tapo pajėgūs plačiu mastu vogti duomenis naudodami botnetus – kai tik virusu užkrėstas vartotojas aplanko kurią nors svetainę, nusikaltėliai gali patikrinti, ar svetainė yra lengvai pažeidžiama.

„Programišiai neatakavo vien tik JAV kompanijų, jų taikiniais tapo visos svetainės, kurias jie tik galėjo pasiekti, pradedant nuo „Fortune 500“ sąrašo kompanijų, baigiant itin mažomis interneto svetainėmis. Ir didžioji dalis jų tebėra pažeidžiamos“, – sakė p. Holdenas.

Kai kurie saugumo ekspertai baiminasi, kad į vagių rankas nuolat patenkanti privati asmenų informacija jau yra pralaimėtas mūšis. Tačiau paskutinis „Hold Security“ atradimas lenkia iki šiol buvusias vagystes – jos dydis paskatino saugumo ekspertus reikalauti pagerinti asmeninių duomenų apsaugą internete.

Teigiama, kad po pastarosios vagystės nusikaltėliai nepardavė daug duomenų. Duomenys naudojami siųsti el. šiukšlėms socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“, liepiant kitoms grupėms ir renkant mokesčius už šį darbą. Bet tokių duomenų pardavimas juodojoje rinkoje būtų labai pelningas.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje piratavimo lygis išlieka stabilus

„Business Software Alliance“ (BSA) atlikto tyrimo duomenimis, programų piratavimo lygis Lietuvoje nesikeičia nuo 2008 metų. Tačiau pavogtų kompiuterių programų vertė padidėjo 14 proc. ir pernai pasiekė rekordinę 32 mln. eurų (110,5 mln. Lt) sumą. skaityti »

Vokietijoje programišiai iš „Anonymous“ atakavo autorių teisių gynėjus

„Anonymous“ programišiai įdėjo į internetą asmeninius duomenis įžymybių, pasirašiusių atvirąjį laišką, kviečiantį griežtinti autorių teisių įstatymus. skaityti »

1 800 kibernetinių atakų per minutę – kaip apsisaugoti

Naršant internetą, naudotojų tyko 108 035 kibernetinės atakos per valandą, arba 1 800 per minutę. skaityti »

Kilo grėsmė „Mac OS X“ naudotojų slaptažodžiams

Po operacinės sistemos „Mac OS X Lion“ atnaujinimo iškilo pavojus asmeniniams naudotojų duomenims. skaityti »

„Kaspersky Lab“ perspėja apie suklastotas „Facebook“ paskyras

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad pastaruoju metu kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau įsilaužia į „Facebook“ paskyras ir vilioja į savo pinkles šių paskyrų vartotojų draugus. skaityti »

Indija pirmauja pagal siunčiamų brukalų kiekį

Pirmąjį 2012 metų ketvirtį Indija tapo daugiausiai šlamštlaiškių platinančia šalimi pasaulyje, skelbia kompanija „Sophos“, užsiimanti informaciniu saugumu. skaityti »

Vokietijos teismas nurodė „YouTube“ filtruoti vaizdo medžiagą

Vokietijos teismas nurodė vaizdo prieglobai „YouTube“ taikyti papildomus turinio filtrus, kad vartotojai negalėtų įdėti vaizdo medžiagos, kurios teisės priklauso kompanijai GEMA. skaityti »

„Toshiba“ pristato garantiją, kuri apsaugos televizorius, planšetinius ir nešiojamuosius kompiuterius nuo netikėto sugadinimo ar praradimo

„Toshiba“ paskelbė apie programos „Garantija – jokių problemų“ sugrąžinimą. Iki šiol panašias garantijas „Toshiba“ suteikdavo nešiojamiesiems kompiuteriams atskirose Europos šalyse. skaityti »

Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act). skaityti »

Piratų partija padavė į teismą olandų kovotojus su piratais

Olandijos piratų partija padavė į teismą antipiratinę organizaciją BREIN, apkaltinusi ją piktnaudžiavimu įstatymu ir pilietinės laisvės suvaržymu, praneša „TorrentFreak“. skaityti »