Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Vyriausybė pasitarime sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus. skaityti »

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad Pasaulio futbolo čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus. skaityti »

Kompanija „Cisco“ stiprina informacinio saugumo užtikrinimo sprendimus

Kompanija „Cisco“ perka bendrovę „ThreatGRID“, kuri siūlo lokalių ir debesų technologijų, skirtų dinaminei kenkėjiško kodo bei kitų grėsmių analizei. skaityti »

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. skaityti »

Kibernetinis saugumas svarbus ir kiekvienam vartotojui

Kibernetinis saugumas svarbus ne tik nacionalinio saugumo prasme, bet ir kiekvienam vartotojui, sako Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos strategijos padalinio vadovas Tomas Lamanauskas. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. skaityti »

„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje skaityti »

Kartu su nelegalia programine įranga atkeliavę kenkėjai verslui kainuos beveik 1,24 trln. litų

Skaičiuojama, kad šiemet visame pasaulyje verslo atstovai išleis beveik 500 mlrd. JAV dolerių (apie 1,24 trln. litų) spręsti problemoms, iškilusioms kartu su nelegalia programine įranga įdiegus joje paslėptą įvairią kenksmingą įrangą. Namų vartotojai šioms problemoms spręsti skirs 25 mlrd. JAV dolerių (apie 62,17 mlrd. litų) ir išvaistys 1,2 mlrd. valandų. Tokius duomenis atskleidė bendra tyrimų bendrovės IDC ir Singapūro nacionalinio universiteto studija. skaityti »

„Cisco“ savo interneto saugos paslaugas pagerino pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų

„Cisco“ savo produktų turinio saugos portfelį, kuriame yra ir interneto, elektroninio pašto apsaugos įrankiai bei debesijos interneto saugos paslauga, papildė pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų, kurios kūrimą perėmė iš bendrovė „Sourcefire“, dabar esančios „Cisco“ dalimi. skaityti »

Vaikų pažeidžiamumo internete priežastis – ir tėvų požiūris

Saugumo ekspertai pastebi, kad augant grėsmių kiekiui vaikams elektroninėje erdvėje, tėvų požiūris į saugumą vis dar pasyvus. skaityti »