Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Rusijoje atsiras kibernetinių karių

Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, naujasis kibernetinių karių padalinys turėtų atsirasti šių metų pabaigoje. skaityti »

Dažnėjančios kibernetinės atakos atkreipė ESBO PA dėmesį

Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje naujai išrinkta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį, kad Europos institucijos aktyviai reaguoja į šalių saugumo problemas. skaityti »

Pietų Korėjos gynybos departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais

Pietų Korėjos gynybos departamentas priėmė naują įstatymą, pagal kurį departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais būdami departamento patalpose. skaityti »

Britų policija sukūrė Kovos su interneto piratais padalinį

Didžiosios Britanijos intelektinės nuosavybės biuras skirs 2,5 mln. svarų sterlingų plėtoti specialiam policijos padaliniui, kovojančiam su interneto piratais. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugiai atostogauti

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius keliaujant. skaityti »

Sirgaliai vis dažniau atakuoja UEFA portalą

Pastaruosius dvejus metus DDoS atakų skaičius UEFA tinklalapyje gerokai išaugo. Apie tai pranešė UEFA IT tarnybos atstovai. skaityti »

Kibernetiniam saugumui bus skiriamas papildomas dėmesys

Pasitarime Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, kurių ketinama imtis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu ir ilgalaikėje perspektyvoje. skaityti »

Bankas „Barclays“ klientų duomenis parduos trečiosioms šalims

Bankas „Barclays“ 13 mln. klientų duomenis, kur ir kam jie leidžia pinigus, pardavinės trečiosioms šalims. Be to, duomenys gali būti perduoti vyriausybės departamentams ir parlamentarams. skaityti »

„Botnet“ tinklai – pagrindinė kibernetinė grėsmė

Pasauliniu mastu augančios „Botnet“ arba užgrobtų kompiuterių tinklų atakos Lietuvoje jau keletą metų yra pirmoje vietoje tarp dažniausiai užfiksuotų kibernetinių grėsmių. skaityti »

ES galvoja, kaip apsaugoti savo piliečius nuo šnipinėjimo internete

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel spaudos atstovai pranešė, kad susitikusi Berlyne su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu Baraku Obama politikė ketina aptarti programą PRISM – užsieniečių sekimo operacijas. skaityti »