Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Skype“ sąskaitą buvo galima „nulaužti“ žinant tik el. pašto adresą

Lapkričio 14 dieną Rusijos programišiai tyčia internete paviešino informaciją, kaip galima „nulaužti“ pokalbių programos „Skype“ sąskaitą žinant tik jos elektroninio pašto adresą. „Skype“ reagavo akimirksniu ir iš pradžių uždraudė pasikeisti slaptažodį ar jį atkurti. skaityti »

„Kaspersky Lab“ įspėja dėl sukčiavimo „Twitter“

„Kaspersky Lab“ ekspertai įspėja dėl dažniau taikomų informacijos išgavimo schemų, kuriose vartojamas „Twitter“ pavadinimas. skaityti »

Trečdalis Baltijos šalių interneto vartotojų per pastaruosius tris mėnesius buvo apsilankę užkrėstuose tinklalapiuose

Baltijos šalyse kas trečias vartotojas per pastarąjį ketvirtį bent kartą galėjo internete užkrėsti savo kompiuterį. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ pasitelkiant debesų grėsmių stebėjimo sistemą „Kaspersky Security Network (KSN)“. skaityti »

Ką reikia žinoti apie apsipirkimą internetu?

Interneto prekybos ypatumus ir poveikį analizuojanti ataskaita „Europos internetinė prekyba: 2010 – 2011 m. vartotojų skundai“ atskleidžia problemas, su kuriomis susiduria vartotojai, pirkdami internetu iš kitos šalies. skaityti »

2012 m. trečiąjį ketvirtį brukalų mažėjo, bet daugėjo kenkėjiškų siuntimų

2012 m. 3-iąjį ketvirtį nepageidaujamų pranešimų apimtis, palyginti su prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo 2,8 proc. ir sudarė 71,5 proc. Tačiau ekspertai užfiksavo žymų kenkėjiškų siuntimų padidėjimą – nuo 3 proc. iki 3,9 proc., ir šį augimą galima vadinti dar viena metų tendencija. skaityti »

Rusijai paskelbtas kibernetinis karas

Programišiai iš grupuotės „GhostShell“ pradėjo operaciją „Project Black Star“, kurios esmė – kibernetinis karas su Rusija. skaityti »

Spragos asmeniniame kompiuteryje: pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas

Šiais laikais internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksportus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. skaityti »

Pasitikrinkite savo išmanųjį telefoną dėl kibernetinių grėsmių

„Kaspersky Lab“ duomenimis, per pastaruosius pusantrų metų mobiliųjų kenkėjiškų programų skaičius padidėjo beveik 20 kartų. Dabar kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas gali kreiptis į Mobiliųjų telefonų techninį centrą (MTTC) ir patikrinti savo įrenginį dėl grėsmių. skaityti »

JTO nori stiprinti interneto erdvės stebėjimą ir kontrolę

Jungtinių Tautų Organizacijos atstovai išreiškė norą stiprinti internetu besinaudojančių asmenų stebėjimą, taip siekiant palengvinti potencialių teroristų aptikimą ir įkalčių, reikalingų jiems nuteisti, surinkimą. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltimai verslui kelia rimtą grėsmę

2012 m. opiausių verslo problemų sąraše kibernetinės grėsmės atsidūrė antroje vietoje, o pirmoje – nesklandumai, susiję su ekonomikos nestabilumu. skaityti »