Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »