Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »