Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„Microsoft“ praneš klientams apie gresiantį kibernetinį pavojų

Kompanija „Microsoft“ prisijungė prie bendrovių, kurios perspėja savo klientus apie bandymus nesankcionuotai prisijungti prie jų asmeninių duomenų. skaityti »

Kodėl pavojinga socialiniuose tinkluose nurodyti telefono numerį?

Yra paplitusi nuomonė, kad sukčiai perka parengtas duomenų bazes, tačiau iš tikrųjų jie medžioja kontaktus iš atvirų socialinių tinklų profilių ir suveda juos į bazę taikydami visiškai teisėtas programas. skaityti »

CERT-LT įspėja – per šventes būkite itin atsargūs!

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja vartotojus, kad šventiniu laikotarpiu padaugėja kibernetinių incidentų. skaityti »

Tomografinė sistema patikimiau saugos namus

„Xandem“ pristatė naują apsaugos signalizacijos sistemą, kurioje taikomas radijo spinduliavimas. Sistema fiksuoja radijo bangas, kylančias judant įvairiems subjektams. skaityti »

ES priimtas pirmasis istorijoje kibernetinio saugumo įstatymas

Europos Sąjungos (ES) šalys narės ir Europos Parlamento deputatai patvirtino pirmą istorijoje kibernetinio saugumo įstatymą. Jame numatyta, kad visos interneto bendrovės apie kibernetines atakas privalės pranešti atitinkamoms ES institucijoms. skaityti »

„Dell“ stiprina organizacijų saugumą

Bendrovė „Dell“ pristatė naujus sprendimus, kurie padės užtikrinti visapusišką klientų saugumą – siekiama organizaciją apsaugoti nuo kintančių grėsmių ir stiprinti verslo gebėjimą atstatyti pradines konfigūracijas. skaityti »

„Microsoft“ didina informacijos saugumą

Informacinės apsaugos technologijoms kompanija „Microsoft“ išleidžia daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių per metus. Be to, įmonė siekia padėti klinetams saugoti savo duomenų slaptumą. skaityti »

Programišių atakas bendrovės pastebi tik po pusės metų

Ekspertai pastebi, kad vienas dažniausių kelių į bendrovių vidinius tinklus – neatnaujinta programinė įranga ar kartu su nelicencijuota programine įranga įdiegtos kenkėjiškos programos. skaityti »

„Amazon“ susirūpino saugumu

Siekdama užtikrinti didesnį pirkėjų saugumą, „Amazon“ įdiegė dviejų etapų identifikacijos patvirtinimo sistemą. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kurs išmaniuosius žibintus

Rusijos Sverdlovsko srities valdžia, bendradarbiaudama su „Cisco Systems Inc.“, nusprendė pastatyti gatvėse šiuolaikiškus, energiją taupančius žibintus su šviesos diodų lempomis ir įdiegta vaizdo kamera. skaityti »