Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„MasterCard“ sukūrė kortelių apsaugos sistemą

Atsižvelgdama į tai, kad daugėja kibernetinių atakų ir kortelių duomenų vagysčių, kompanija „MasterCard“ sukūrė savo klientų apsaugos sistemą. skaityti »

„Intel“ siekia atsikratyti slaptažodžių

„Intel“ siūloma biometrijos sistema padeda pažinti žmogų pagal veidą, arterinį kraujo spaudimą ir kitokių biometrinių duomenų rinkinį. skaityti »

Slaptažodžiai – nebeefektyvus informacijos apsaugos būdas

68 proc. apklaustųjų prisipažįsta, kad naudoja tą patį slaptažodį keletui skirtingų prisijungimų, be to, net 27 proc. yra pasakę savo slaptažodžius draugams. skaityti »

Vaikiškas balsas skatins vairuotojus sumažinti greitį

Išmaniesiems telefonams sukurta balso navigacijos programėlė pakeičia balsą į vaikišką, automobiliui apie 200 m nuotoliu priartėjus prie vaikų priežiūros įstaigų ar mokyklų. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ sistemos užtikrintai lyderiauja informacijos saugumo rinkoje

Antri metai iš eilės bendrovė „NSS Labs“ pripažino „Cisco Systems Inc.“ produktus geriausiomis informacinės apsaugos priemonėmis rinkoje. skaityti »

Kinija stebės didžiausias interneto įmones

Agentūra „Sinchua“ pranešė, kad Kinijos valdžia nusprendė įkurti tinklo apsaugos skyrių, kuriame dirbtų policininkai, prižiūrintys didžiausių interneto įmonių veiklą. skaityti »

Išmanusis lagaminas saugo nuo vagių

Lagaminas „Bluesmart“ pats reguliuoja savo svorį ir praneša savininkui, jei į jį kėsinasi vagys. skaityti »

Vaikų pagrobėjus išdavė „Spotify“

Dvi mergaites Kolorado valstijoje pagrobę įtariamieji buvo sugauti Meksikoje. Viena pagrobėja nesugebėjo atsisakyti pomėgio klausytis savo „Spotify“. skaityti »

Lietuvoje daugės kibernetinių nusikaltimų tyrėjų

Dublino universiteto Kibernetinių nusikaltimų ir kibernetinio saugumo tyrimų centras (UCD CCI) toliau bendradarbiauja su Lietuvos teisėsauga, kuriai perduoda sukauptą tarptautinę praktiką, naujausias žinias ir moderniausius kibernetinių nusikaltimų tyrimo įrankius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į informacijos apsaugą

Įmonė „Cisco Systems Inc.“ paskelbė perkanti įmonę „OpenDNS“. Sandorio suma sudaro 635 mln. dolerių. skaityti »