Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Prasidėjo tarptautinės tarpinstitucinės kibernetinės pratybos „X14“

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba 2014 m. rugsėjo 22 dieną pradėjo tarptautines tarpinstitucines kibernetines pratybas „X14“. skaityti »

Atskleisti šlamštalaiškių siuntėjų darbo principai

Šlamštalaiškių siuntimas buvo ir lieka vienas iš stipriausių kibernetinių nusikaltėlių instrumentu – apgauti naudotojai patys perduoda apgavikams konfidencialius duomenis ir atveria prieigą prie savo įrenginių. skaityti »

„Kaspersky Lab“ dalysis patirtimi su Londono policija

„Kaspersky Lab“ ir Londono policija (City of London Police) nutarė sujungti pajėgas kovojant su kibernetiniais ir finansiniais nusikaltimais internete. skaityti »

„Kaspersky Lab“ – apie užkrėtimo realiuoju laiku būdus

Prasidėjus naujiems mokslo metams „Kaspersky Lab“ specialistai nutarė priminti, kad saugi veikla virtualiame pasaulyje tokia pat svarbi kaip ir realiame. skaityti »

Kibernetinių nusikaltėlių pelnas gali būti net 20 kartų didesnis už sąnaudas

Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. skaityti »

Kas šeštas vartotojas rizikuoja naudodamas „Windows XP“

Daugiau nei 16 proc. viso pasaulio vartotojų iki šiol naudojasi operacine sistema „Windows XP“, kurios oficialus palaikymas buvo sustabdytas jau beveik prieš pusę metų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko kibernetinio šnipinėjimo kampanijų „Epic“ ir „Turla“ ryšį

„Kaspersky Lab“ išsiaiškino, kad atakos instrumentai, naudojami neseniai aptiktoje operacijoje „Epic“, liudija jos ryšį su metų pradžioje atskleista kibernetinio šnipinėjimo kampanija „Turla“. skaityti »

Rusų programišiai įvykdė precedento neturinčią vagystę

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų. skaityti »

Užrakinti failai: aptiktas naujas anoniminio „Tor“ tinklo valdomas šifruotojas

„Kaspersky Lab“ specialistai praneša apie naują grėsmę asmeninei vartotojų informacijai ir korporatyviniams duomenims. skaityti »

CERT-LT įspėja apie elektroniniais laiškais kartu su suklastota sąskaita masiškai platinamą virusą

CERT-LT įspėja, kad pastarosiomis dienomis smarkiai išaugo neva nuo judriojo ryšio operatorių siunčiamų elektroninių laiškų kiekis, prie kurių pridedama suklastota sąskaita ir zip archyvas su kompiuteriniu virusu infekuotu failu. skaityti »