Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Vyriausybė pasitarime sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus. skaityti »

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad Pasaulio futbolo čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus. skaityti »

Kompanija „Cisco“ stiprina informacinio saugumo užtikrinimo sprendimus

Kompanija „Cisco“ perka bendrovę „ThreatGRID“, kuri siūlo lokalių ir debesų technologijų, skirtų dinaminei kenkėjiško kodo bei kitų grėsmių analizei. skaityti »

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. skaityti »

Kibernetinis saugumas svarbus ir kiekvienam vartotojui

Kibernetinis saugumas svarbus ne tik nacionalinio saugumo prasme, bet ir kiekvienam vartotojui, sako Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos strategijos padalinio vadovas Tomas Lamanauskas. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. skaityti »

„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje skaityti »

Kartu su nelegalia programine įranga atkeliavę kenkėjai verslui kainuos beveik 1,24 trln. litų

Skaičiuojama, kad šiemet visame pasaulyje verslo atstovai išleis beveik 500 mlrd. JAV dolerių (apie 1,24 trln. litų) spręsti problemoms, iškilusioms kartu su nelegalia programine įranga įdiegus joje paslėptą įvairią kenksmingą įrangą. Namų vartotojai šioms problemoms spręsti skirs 25 mlrd. JAV dolerių (apie 62,17 mlrd. litų) ir išvaistys 1,2 mlrd. valandų. Tokius duomenis atskleidė bendra tyrimų bendrovės IDC ir Singapūro nacionalinio universiteto studija. skaityti »

„Cisco“ savo interneto saugos paslaugas pagerino pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų

„Cisco“ savo produktų turinio saugos portfelį, kuriame yra ir interneto, elektroninio pašto apsaugos įrankiai bei debesijos interneto saugos paslauga, papildė pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų, kurios kūrimą perėmė iš bendrovė „Sourcefire“, dabar esančios „Cisco“ dalimi. skaityti »

Vaikų pažeidžiamumo internete priežastis – ir tėvų požiūris

Saugumo ekspertai pastebi, kad augant grėsmių kiekiui vaikams elektroninėje erdvėje, tėvų požiūris į saugumą vis dar pasyvus. skaityti »