Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Trys prieš vieną: vidutinis grėsmių skaičius vienam vartotojui

2013 m. buvo aptikta apie 143 tūkst. naujų kenkėjiškų programų mobiliesiems įrenginiams modifikacijų, o mobiliųjų virusų netikriems laiškams siųsti, kreditinių kortelių duomenims ir pinigams iš vartotojų banko sąskaitų vogti pavyzdžių skaičius padidėjo beveik 20 kartų. skaityti »

„Cisco“: pažangių kibernetinių atakų augimas neturi precedento

Metinėje „Cisco“ Saugumo ataskaitoje pristatomi duomenys, kurie rodo kaip niekada didelį pažangių atakų ir kenkėjiško srauto internete augimą. skaityti »

„Kaspersky Lab“ atskleidžia informaciją apie „olimpinius“ šlamštalaiškius

Reikšmingi pasaulio įvykiai visada kaip magnetas traukia kibernetinius apgavikus. Šlamštalaiškių siuntėjai naudojasi tokiais įvykiais, kad atkreiptų vartotojų dėmesį į reklamuojamas prekes ir paslaugas, arba siunčia kenkėjiškus priedus ir nuorodas. skaityti »

2013 metais CERT-LT ištyrė 25 337 incidentus elektroninėje erdvėje

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT apibendrina 2013 metų veiklos rezultatus. skaityti »

Lietuvos interneto naudotojai nepakankamai vertina saugumo grėsmes internete

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK), atlikęs 2013 m. pabaigoje paskelbtų „Eurobarometro“ tyrimo „Kibernetinis saugumas“ rezultatų analizę, nustatė, kad nepaisant deklaruojamo susirūpinimo saugumu, Lietuvos interneto naudotojai vis dar neskiria pakankamai dėmesio saugiam elgesiui internete. skaityti »

5 pavojingiausi kibernetinių diversijų būdai

„Kaspersky Lab“ specialistai išnagrinėjo kasdien apdorojamus kenkėjiškus objektus ir ypatingą dėmesį atkreipė į destrukcinių „Wiper“ tipo programų skaičiaus didėjimą. skaityti »

54 proc. bendrovių BYOD laiko augančia grėsme verslo saugumui

Didžioji dauguma bendrovių tendenciją „Bring Your Own Device“ (BYOD), kai darbuotojai naudojasi asmeniniais mobiliaisiais įrenginiais darbo tikslais, vertina kaip augančią grėsmę savo verslui. skaityti »

„Java“ vis labiau atakuojama eksploitų

„Java“ eksploitų atakų skaičius nuo 2012 m. rugsėjo iki 2013 m. rugpjūčio sudarė 14,1 mln., tai tris kartus daugiau nei pernai. skaityti »

Išmanieji telefonai atskleidžia PIN kodo kombinaciją

Ar kada nors įsivaizdavote, kad Jūsų išmanusis telefonas gali atskleisti visas Jūsų paslaptis? Kembridžo universiteto mokslininkų sukurtas programinės įrangos paketas tinka visiems „Android“ programinę įrangą turintiems įrenginiams. Nuo šiol PIN kodas gali būti atpažintas naudojantis mikrofonu ir telefonine įmontuota fotokamera. skaityti »

„Google“ sukūrė apsaugos nuo kibernetinių atakų paslaugą „Project Shield“

Artimiausiu metu kompanija „Google“ planuoja nuo kibernetinių atakų saugoti tam tikras teisių gynimo organizacijas ir nepriklausomas naujienų agentūras. Specialistai sukūrė ir šiuo metu testuoja naują paslaugą „Project Shield“. skaityti »