Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Rusijoje atsiras kibernetinių karių

Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, naujasis kibernetinių karių padalinys turėtų atsirasti šių metų pabaigoje. skaityti »

Dažnėjančios kibernetinės atakos atkreipė ESBO PA dėmesį

Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje naujai išrinkta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį, kad Europos institucijos aktyviai reaguoja į šalių saugumo problemas. skaityti »

Pietų Korėjos gynybos departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais

Pietų Korėjos gynybos departamentas priėmė naują įstatymą, pagal kurį departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais būdami departamento patalpose. skaityti »

Britų policija sukūrė Kovos su interneto piratais padalinį

Didžiosios Britanijos intelektinės nuosavybės biuras skirs 2,5 mln. svarų sterlingų plėtoti specialiam policijos padaliniui, kovojančiam su interneto piratais. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugiai atostogauti

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius keliaujant. skaityti »

Sirgaliai vis dažniau atakuoja UEFA portalą

Pastaruosius dvejus metus DDoS atakų skaičius UEFA tinklalapyje gerokai išaugo. Apie tai pranešė UEFA IT tarnybos atstovai. skaityti »

Kibernetiniam saugumui bus skiriamas papildomas dėmesys

Pasitarime Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, kurių ketinama imtis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu ir ilgalaikėje perspektyvoje. skaityti »

Bankas „Barclays“ klientų duomenis parduos trečiosioms šalims

Bankas „Barclays“ 13 mln. klientų duomenis, kur ir kam jie leidžia pinigus, pardavinės trečiosioms šalims. Be to, duomenys gali būti perduoti vyriausybės departamentams ir parlamentarams. skaityti »

„Botnet“ tinklai – pagrindinė kibernetinė grėsmė

Pasauliniu mastu augančios „Botnet“ arba užgrobtų kompiuterių tinklų atakos Lietuvoje jau keletą metų yra pirmoje vietoje tarp dažniausiai užfiksuotų kibernetinių grėsmių. skaityti »

ES galvoja, kaip apsaugoti savo piliečius nuo šnipinėjimo internete

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel spaudos atstovai pranešė, kad susitikusi Berlyne su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu Baraku Obama politikė ketina aptarti programą PRISM – užsieniečių sekimo operacijas. skaityti »