Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„Kaspersky Lab“ rado Rytų Europą atakuojantį „Red October“ virusą

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos gamintoja „Kaspersky Lab“ pirmadienį pranešė nustačiusi naują kompiuterinį virusą „Red October“, kuris plinta Rytų Europos šalyse ir galbūt renka slaptus ES bei NATO koduotus dokumentus. skaityti »

„Kaspersky Lab“ žvilgtelėjo į 2030 metus

Kaip atrodys pasaulis po 15–20 metų, svarsto „Kaspersky Lab“ Europos tyrimo centro vadovas Magnusas Kalkulis (Magnus Kalkuhl) savo straipsnyje „Informacinis saugumas 2030 m.“ skaityti »

CERT-LT įspėja apie plintantį kenkėjišką kodą

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto paslaugų naudotojus apie plintantį kenkėjišką programinį kodą (angl. scareware), kuris gali užblokuoti naudotojo prieigą pažeidžiamame naudotojo kompiuteryje dėl neva vykdytos neteisėtos veiklos. skaityti »

„Kaspersky Lab“ linki saugių Naujųjų metų!

„Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės socialinių tinklų vartotojams džiaugsmingai ir be praradimų sutikti Naujuosius metus. skaityti »

Kaip „išgydyti“ virusais užkrėstą kompiuterį?

Geidžiamiausia Kalėdų dovana gali tapti naujas personalinis kompiuteris, nešiojamasis kompiuteris ar tinklinukas (netbook). Tačiau jungiant naują prietaisą prie interneto gauti dovanų ir virusą – labai nemalonu. „Kaspersky Lab“ parengtas ypatingų situacijų veiksmų planas padės sugrąžinti prietaisus į gyvenimą ir išgelbėti šventę. skaityti »

Kalėdiniai sveikinimai – „dovana“ nuo programišių

Prieš Kalėdas sukčiai labai aktyviai siuntinėja elektroninius sveikinimo laiškus, kuriuose apstu grėsmingų „dovanų“. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų. skaityti »

Svarbiausias programišių taikinys 2013 m. – išmaniųjų įrenginių savininkai

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET prognozuoja, jog 2013 m. kibernetinių nusikaltėlių dėmesys bus nukreiptas į išmaniųjų įrenginių – telefonų, planšetinių kompiuterių – vartotojus. skaityti »

Siunčiamo šlamšto rekordiškai sumažėjo

2012 m. lapkritį „Kaspersky Lab“ ekspertai pažymėjo rekordiškai mažą šlamšto dalį pašto sraute – ji sumažėjo iki 63 proc., palyginti su 68 proc. spalį. Kaip ir anksčiau beveik kas antras nepageidaujamas elektroninis laiškas siunčiamas iš Azijos, po jos rikiuojasi Šiaurės Amerika ir Vakarų Europa. skaityti »

Nuo „Mac“ Trojos viruso prie kibernetinio ginklo

Kaspersky Lab“ pristatė kibernetinių nusikaltėlių veiklos 2012 m. rezultatus ir kibernetinės erdvės prognozes. skaityti »

Kalėdinis apsipirkimas realiuoju laiku: paprasta ir saugu

Prieš Kalėdas gerokai pagyvėja internetinių parduotuvių pardavimai. Ir tai savo ruožtu sukelia didžiulį kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimą. „Kaspersky Lab“ vartotojams parengė kelis patarimus, kurie padės maloniai ir saugiai apsipirkti realiuoju laiku. skaityti »