Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Korporatyvinis „Kaspersky Lab“ sprendimas pripažintas geriausiu

„Kaspersky Lab“ korporatyvinių vartotojų apsaugos sprendimas „Kaspersky Endpoint Security 8 Windows“ pelnė užtikrintą pergalę nepriklausomos laboratorijos „AV-Test“ 2012 m. rugsėjį–spalį atliktuose bandymuose. skaityti »

Žaidėjų kibernetinis saugumas: galingi slaptažodžiai ir budrumas

„Kaspersky Lab“ duomenimis, žaidimų realiuoju laiku mėgėjai vis dažniau tampa kibernetinių nusikaltėlių aukomis. skaityti »

Už brukalų siuntimą bendrovei skirta 1,86 mln. litų bauda

Jungtinės Karalystės rinkodaros bendrovei „Tetrus Telecoms“ paskirta baudą už tai, kad ši pastaruosius trejus metus SMS būdu siuntinėjo brukalus. Bendrovė privalės sumokėti 440 tūkst. svarų (1,86 mln. litų) baudą. skaityti »

Vartotojo įpročiai realiuoju laiku

„Kaspersky Lab“ atliko kasdienio vartotojų aktyvumo internete tyrimą. Pasirodo, viso pasaulio vartotojai iš įvairių internetinių paslaugų dažniausia renkasi elektroninį paštą (86 proc.), antroje vietoje – apsipirkimas realiuoju laiku (77 proc.), o trečioje – vaizdo įrašų peržiūra (75 proc.). skaityti »

JAV galima legaliai išmokti programišiaus amato

Tulsos universitete Amerikoje organizuojamas dvejų metų kursas „Cyber Cops“, po kurio beveik kiekvienas pakankamų protinių gabumų žmogus gali tapti tikru programišiumi. skaityti »

Brukalai 2012 m. spalį: mažiau nereiškia saugiau

„Kaspersky Lab“ duomenimis, brukalų dalis pašto sraute 2012 m. spalį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 4,5 proc. ir sudarė apie 68 proc. Taigi spalį šis rodiklis tapo žemiausias nuo metų pradžios. skaityti »

Moteris realiuoju laiku: socialiniai tinklai ir batai

Šių metų pradžioje Vartotojų elektronikos asociacijos (Consumer Electronics Association, CEA) atliktas rinkos tendencijų tyrimas patvirtino, kad technologijų klausimais domisi tiek vyrai, tiek moterys. skaityti »

Programišiai atakavo eglučių parduotuves

Rusijos internetines parduotuves, prekiaujančias naujametėmis prekėmis, atakavo programišiai. skaityti »

„Kaspersky Lab“: kaip atsiranda aptiktų virusų pavadinimai?

Apie virusų pavadinimus pasakoja Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ pagrindinis antivirusų ekspertas. skaityti »

Technologija „Automatinė apsauga nuo eksploitų“ – efektyvi 100 proc.

Inovatyvi „Kaspersky Lab“ technologija „Automatinė apsauga nuo eksploitų“ iš naujojo „Kaspersky Internet Security 2013“ sprendimo pademonstravo šimtaprocentinį rezultatą testuojant vartotojų apsaugą nuo sudėtingiausių grėsmių – eksploitų. skaityti »