Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Trečdalis Lietuvos vartotojų duomenis apsaugo primityviais slaptažodžiais

Kenkėjo parinktas arba pavogtas slaptažodis gali tapti raktu į visą vartotojo informaciją: nuo asmeninių nuotraukų iki kreditinės kortelės numerio. Dėl šios priežasties rekomenduojama kurti sudėtingus slaptažodžius naudojantis paslaugomis realiuoju laiku. skaityti »

Daugiausia nelegalių kūrinių siunčiasi amerikiečiai

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulyje nelegaliai parsisiųsta 405 mln. albumų ir singlų. Daugiausia piratų gyvena JAV – amerikiečiai parsisiuntė net 96,8 mln. albumų ir singlų, Didžiojoje Britanijoje – 43,3 mln., Italijoje – 33 mln. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko kibernetinį šnipą

„Kaspersky Lab“ paskelbė aptikusi miniFlame – nedidelę ir labai lanksčią kenkėjišką programą, skirtą vogti duomenis ir valdyti užkrėstas sistemas per kibernetinio šnipinėjimo metu atliekamas taškines atakas. skaityti »

„Kaspersky Lab“: kas gresia Vakarams?

„Kaspersky Lab“ ekspertai atliko Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims aktualiausių informacinių grėsmių tyrimą. Jo rezultatai rodo, kad dėl didžiulės interneto plėtros ir aktyvaus europiečių bei amerikiečių naudojimosi tinklo galimybėmis auga kibernetinių nusikaltimų skaičius. skaityti »

Technologija „Saugūs mokėjimai“ laimėjo nepriklausomame konkurse

Naujoji „Kaspersky Lab“ technologija „Saugūs mokėjimai“, maksimaliai apsauganti mokėjimus realiuoju laiku, pelnė 100 procentų rezultatą nepriklausomame saugumo ekspertų grupės www.Matousec.com konkurse. skaityti »

Kibernetinės atakos atveju JAV pagrasino prevenciniais atsakomaisiais smūgiais

JAV karinės pajėgos imsis prevencinių atsakomųjų veiksmų, jei šalies valdžia sužinos apie rengiamą kibernetinę ataką. skaityti »

Programišiai atakavo Baltųjų rūmų kompiuterių tinklą

Kaip pranešė „Reuters“, Baltųjų rūmų kompiuterių tinklą šios savaitės pradžioje atakavo kibernetiniai nusikaltėliai. skaityti »

„Kaspersky Lab“ žino, kuo vaikai domisi internete

Internetas tampa vis svarbesne vaikų gyvenimo dalimi, o tėvai vis labiau nerimauja dėl lengvai pasiekiamo nepageidaujamo turinio. Prasidėjus naujiems mokslo metams bendrovė „Kaspersky Lab“ išnagrinėjo savo vartotojų sprendimuose diegiamo modulio „Tėvų kontrolė“ statistiką, o ji rodo, kad vaikai dažniausiai bando pažiūrėti tai, kas skirta išskirtinai suaugusiems. skaityti »

Apie saugumą elektroninėje erdvėje – specializuotoje interneto svetainėje

Nuo 2012 m. rugsėjo 24 d. visi elektroninių paslaugų vartotojai jau gali apsilankyti atnaujintoje Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) specializuotoje svetainėje www.esaugumas.lt, kurioje pateikiama išsami informacija apie saugumą elektroninėje erdvėje. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė vartotojams pataisyti „Internet Explorer“

Bendrovė „Microsoft“ išleido instrumentą „Fix It“ („Pataisyk tai“), kuris vienu paspaudimu šalina naršyklėje „Internet Explorer“ pastebėtą pažeidžiamumą. Net nereikia perkrauti kompiuterio. skaityti »