Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

70 proc. Lietuvos vartotojų negali atpažinti netikro pranešimo

Per 2012 m. rugsėjį „A.W.Olsen & Partners“ pagal „Kaspersky Lab“ užsakymą atliktą apklausą 70 proc. vartotojų paskelbė, kad negali atpažinti netikro pranešimo arba netikro interneto puslapio. skaityti »

Kinijoje pagamintuose naujuose kompiuteriuose aptikta virusų

„Microsoft“, vykdydama kontrolinį naujų kompiuterių pirkimą Kinijoje, pastebėjo, kad kai kuriuose jų įdiegta kenkėjiška programinė įranga. skaityti »

Zombių tinklo kūrėjas nuteistas 2,5 metų laisvės atėmimo bausme

Kolumbijos regiono apygardos teisėjas Royce‘as C. Lamberthas nuteisė 30-metį Arizonos valstijos gyventoją Joshua Schichtelį pustrečių metų laisvės atėmimo bausme dėl kompiuterių zombių naudojimo. skaityti »

2012 m. antrąjį ketvirtį elektroninio šlamšto sumažėjo

Elektroninio šlamšto kiekis vartotojų pašto dėžutėse nepaliaujamai mažėja ir pagal 2012 m. antrojo ketvirčio rezultatus sudarė apie 74,3 proc., o tai 2,3 proc. mažiau nei metų pradžioje. Be sezoninių veiksnių, ši tendencija pastebima ir dėl nepaprastos globalios ekonomikos padėties. skaityti »

Pagrindinės saugumo internete taisyklės

„Kaspersky Lab“ specialistai parengė 10 taisyklių, kurias turėtų įsiminti visi interneto vartotojai. skaityti »

„Microsoft“ stiprina „Windows 8“ apsaugą

Kompanija „Microsoft“ ketina gerokai apsunkinti interneto piratų gyvenimą ir sustiprinti operacinės sistemos „Windows 8“ apsaugą. skaityti »

Pradėjo veikti dar vienas torentų šnipas „ScanEye“

Pradėjo veikti servisas „ScanEye“, kuris seka P2P tinklų vartotojus ir registruoja, iš kokių IP adresų kokie failai atsisiunčiami. skaityti »

Programišiai nulaužė „Reuters“ tinklaraštį

Rugpjūčio 15 d. programišiai nulaužė naujienų agentūros „Reuters“ tinklaraščio platformą ir svetainėje publikavo melagingą pranešimą. skaityti »

„Anonymous“ logotipą pasisavino marškinėlių pardavėjas

Marškinėlių prekyba užsiimanti prancūzų bendrovė „Early Flicker“ gavo teisę naudoti tarptautinės programišių grupuotės „Anonymous“ logotipą. Tokį sprendimą priėmė vietinis patentų biuras. skaityti »

„Kaspersky Internet Security 2012“ įvertintas „Advanced+“

„Kasperskio laboratorijos“ sprendimas, skirtas namų naudotojų apsaugai „Kaspersky Internet Security 2012“, atliekant „Real World Protection Test“ testą išsiskyrė ypatingai gerais rezultatais. skaityti »