Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Suimti du vyrai, pavogę 8 mln. vartotojų duomenis

Kaip praneša Pietų Korėjos policija, sekmadienį buvo suimti du vyrai, įtariamai pavogę 8 mln. vienos telekomunikacijų bendrovės vartotojų duomenis. skaityti »

IT ekspertai įspėja: artėjant Londono olimpiadai suaktyvėjo sukčiai

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius tris mėnesius net 59 proc. padaugėjo pranešimų apie klastojimo (angl. Phishing) atvejus. skaityti »

Muzikantai prašo aktyviau kovoti su piratais

Britų muzikantai parašė laišką, kuriame reikalauja, kad interneto paslaugų teikėjai, paieškos sistemų savininkai ir šalies valdžia aktyviau kovotų su piratavimu. skaityti »

Nemokamas sūris, arba Kas slypi už loterijų internete šydo

Apie tipines apgavystės schemas, įvairias kenkėjų gudrybes, taip pat apie būdus, kaip atskirti apgaulingus pranešimus nuo tikrų, pasakoja „Kaspersky Lab“ internetinių šiukšlių analitikė Marija Rubinštein. skaityti »

Mokslininkas papasakojo apie „muzikinę“ Irano branduolinės programos ataką

Irano atominės energetikos organizacijos (AEOI) mokslininkas pranešė apie dar vieną programišių ataką, nukreiptą į šalies branduolinę programą. Mokslininko laiškus savo tinklaraštyje publikavо Mikko Hypponenas, antivirusinės kompanijos „F-secure“ tyrimų direktorius. skaityti »

Amerikiečių žvalgybos vadovas dalyvaus programišių konferencijoje

JAV nacionalinio saugumo agentūros vadovas Kitas Aleksanderis (Keith B. Alexander) skaitys pranešimą programišių konferencijoje „Defcon“, liepos 26–29 dienomis vyksiančioje Las Vegase. skaityti »

Kovotojai su brukalais uždarė trečią pagal dydį zombių tinklą

JAV, Rusijos ir Didžiosios Britanijos kompiuterinio saugumo ekspertai uždarė kompiuterių-zombių tinklą „Grum“, per kurį išplatinta 18 proc. pasaulinio brukalų kiekio. skaityti »

Pirmadienį dėl viruso vartotojai liks be interneto

Ekspertų teigimu, liepos 9 dieną dėl viruso „DNS Changer“ daugiau kaip 350 tūkst. kompiuterių gali prarasti interneto prieigą. skaityti »

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement). Prieš susitarimo pasirašymą balsavo 478 deputatai, už jo priėmimą – 39, 146 susilaikė. skaityti »

FTB areštavo 24 programišius

JAV valdžios institucijos pranešė areštavusios 24 įtariamuosius iš tarptautinio programišių tinklo. Jie įtariami pavogę plastikinių kortelių ir bankų rekvizitų duomenis bei organizavę machinacijas. skaityti »