Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„Twitter“ padavė į teismą brukalų programų kūrėjus

„Twitter“ vadovybė padavė į teismą penkis aktyviausius brukalų programų kūrėjus, praneša oficialus „Twitter“ tinklaraštis. skaityti »

Patiklūs vartotojai įsigydavo netikrą antivirusinę programą

Kompanija „Symantec“ pranešė aptikusi naują netikrą antivirusinę programą „Windows Risk Minimizer“. Nepageidaujamais el. laiškais atėjusios nuorodos nukreipdavo į tinklalapius su netikra antivirusine programa, už kurią buvoma prašoma nemenkų pinigų. skaityti »

Įminta Trojos arklio „Dugu“ mįslė

„Kasperskio laboratorijos“ ekspertai, pasitelkę į pagalbą programuotojus iš viso pasaulio, sugebėjo atpažinti programavimo kalbą, kuria parašytas Trojos arklio „Dugu“ kodo fragmentas. skaityti »

Programišių taikinyje – valstybių tarnautojai ir įmonių vadovai

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) praėjusiais metais ištyrė 21,8 tūkst. pranešimų apie incidentus elektroninėje erdvėje, o tai yra du kartus daugiau nei 2010 metais. skaityti »

Keturiems iš penkių lietuvių patariama sustiprinti saugumo internete žinias

Vasario 7-ąją visoje Europoje minint Saugaus interneto dieną „Microsoft“ pristatys vartotojų elgesio internete tyrimo rezultatus. skaityti »

Sukčiai taikosi į darbo užsienyje ieškančius gyventojus

Saugumo ekspertai perspėja apie šalyje pradėjusį plisti sukčiavimo būdą, kuomet sukūrę fiktyvią įmonę ir jos vardu teikdami patrauklius pasiūlymus aferistai taikosi į darbu užsienio kompanijose besidominčius asmenis. Sukūrę įmonės egzistavimą neva įrodančią interneto svetainę ir joje pateikę įmonės adresą, sukčiai siekia išvilioti asmeninius duomenis ir netgi pinigus. skaityti »

Masinių renginių, eismo stebėjimui Vilniuje bus naudojama unikali skraidyklė su vaizdo stebėjimo įranga

Paluknio aerodrome pristatyta unikali skraidyklė su vaizdo stebėjimo įranga, pademonstruotos jos vaizdo perdavimo galimybės. skaityti »

Moderni vaizdo kamera – geriausia apsauga nuo vagysčių

Lietuvos draudimo bendrovių duomenimis, per šių metų pirmąjį ketvirtį beveik dvigubai išaugo vagišių padaroma žala. skaityti »

ESET pristatė penktosios kartos antivirusinės įrangos sistemas „ESET NOD32 Antivirus 5“ ir „ESET Smart Security 5“

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naują, penktos kartos antivirusinę programą „ESET NOD32 Antivirus 5“ ir saugumo priemonių paketą „ESET Smart Security 5“. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pristato „Kaspersky Internet Security 2012“ ir „Kaspersky Anti–Virus 2012“ programas

Atnaujintos „Kaspersky Anti–Virus“ ir „Kaspersky Internet Security“ programos suteikia maksimalią apsaugą ir patogumą naudojantis internetu. Jas galima įsigyti ir Lietuvoje. skaityti »