Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Naujasis „Mobotix“ stebėjimo modulis siūlo unikalų apsaugos sprendimą

Didelės raiškos IP vaizdo sistemų gamintoja „Mobotix“ pristatė naujovę apsaugos sprendimų srityje – iš dviejų kamerų susidedantį stebėjimo modulį „Mobotix D14 DualDome“, kurių bendra raiška siekia net 6,2 mln. taškų. skaityti »

Internetu plinta pavojingi pranešimai

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT–LT įspėja interneto paslaugų vartotojus, kad šiomis dienomis platinami elektroniniai pranešimai neva iš „Swedbanko“, kuriuose informuojama, kad el. bankininkystės sąskaita laikinai sustabdyta, ir prašoma klientų pateikti savo prisijungimo prie sistemos duomenis. skaityti »

JAV interneto piratams – šeši perspėjimai

Stambiausi JAV interneto tiekėjai sutarė su muzikos ir kino kompanijomis dėl kovos su interneto piratais priemonių. skaityti »

Lietuvos Vyriausybė patvirtino pirmąją nacionalinę kibernetinio saugumo programą

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino pirmąją Nacionalinę elektroninės informacijos saugos programą. skaityti »

„Visidon AppLock“ – kokybiška „Android“ telefonų apsauga

Vis sparčiau didėjantis išmaniųjų telefonų populiarumas kelia ir šiokių tokių problemų. skaityti »

Britanijos policija: internetinio įsilaužėlio areštas – reikšmingas įvykis

Vyriausiasis Britanijos policijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad paauglio internetinio įsilaužėlio areštas yra „labai svarbus“ tarptautinei kovai su grupuote, kuri įtariama kibernetiniais išpuoliais prieš pasaulines bendroves. skaityti »

Japonijoje už kompiuterinių virusų kūrimą gresia kalėjimas

Japonijoje priimtas įstatymas, susijęs su kibernetiniai nusikaltimais. Remiantis juo, už kompiuterinių virusų kūrimą, saugojimą ir platinimą gresia bauda arba laisvės atėmimas. skaityti »

Vokietijoje atidarytas kibernetinio saugumo centras

Vokietijoje įvyko oficialus naujos įstaigos, atsakingos už šalies apsaugą nuo kibernetinių atakų, pristatymas. skaityti »

Įmonių kompiuteriuose – piratinių programų už šimtus tūkstančių litų

Š.m. pirmąjį pusmetį programinės įrangos gamintojų asociacijos „Business Software Alliance“ (BSA) iniciatyva atlikti tyrimai parodė, kad vis dar nemažai įmonių naudojasi nelegalia programine produkcija. skaityti »

Pasaulinė duomenų apsaugos programinės įrangos rinka ir toliau auga

Informacijos apsaugos programinės įrangos pasaulinė rinka 2010 metais išaugo 12 proc. – iki 16,5 mlrd. JAV dol. skaityti »