Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Programišiai pasikėsino į „Citigroup“ klientų duomenis

Kompanija „Citigroup Inc“ pareiškė, jog jos serverius atakavo programišiai, kuriems pavyko gauti prieigą prie maždaug 200 tūkst. kreditinių kortelių naudotojų asmeninių duomenų. skaityti »

Parengta pirmoji nacionalinė programa kibernetinio saugumo plėtrai

Vidaus reikalų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą, kurioje nurodytos pagrindinės strateginės kryptys ir gairės kibernetinio saugumo srityje. skaityti »

Per penkerius metus duomenis iš kompiuterių vagiančių programų padaugėjo 750 proc.

„Kaspersky Lab“ ekspertai pastebi augantį internetinių nusikaltėlių susidomėjimą kompiuteriuose saugoma asmenine informacija – pastaraisiais metais užregistruota per 100 tūkstančių naujų Trojos arklio tipo programų (angl. Trojans). skaityti »

Didžiuosiuose ekranuose – filmas apie kompiuterinį virusą

Šiandien laukiama filmo, sukurto garsaus kompiuterinio viruso „I love you“ garbei, premjeros. 2000 metų gegužę virusas „The Love Bug“ (žinomas kaip „I love you“ arba „LoveLetter“) keliavo į viso pasaulio interneto naudotojų pašto dėžutes. skaityti »

Intelektinės nuosavybės problemoms skirtoje konferencijoje – 120 ekspertų iš 24 šalių

Tarptautinės intelektinės nuosavybės dienos išvakarėse Rygoje įvyko tarptautinės intelektinės nuosavybės apsaugos asociacijos (AIPPI) konferencija „Intelektinės nuosavybės apsaugos užtikrinimas ir išlikimas šiuolaikiniame pasaulyje“. skaityti »

Nuostoliai dėl programišių atakų Lietuvoje – vis dar tabu

Lietuvos verslo vengimas viešinti su įsilaužimais į kompiuterius ir informacines sistemas susijusią informaciją trukdo efektyviai įsilaužimų prevencijai. skaityti »

„Stuxnet“ virusas atakavo Vokietijos energetikos sistemą

Daugiau nei pusėje Vokietijos energetikos kompanijų kompiuterinių sistemų aptiktas „Stuxnet“ virusas. skaityti »

„Kaspersky Lab.“: su Velykomis ateina ir brukalų bei kitų pavojų banga

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos kompiuteriams ir mobiliesiems telefonams gamintoja „Kaspersky Lab.“ perspėja, kad pavasario ir kitų didžiųjų metų švenčių periodu interneto vartotojai turėtų būti atidesni ir įtariau vertinti el. paštu, per socialinius tinklus ar mobiliuoju telefonu gaunamus pasiūlymus. skaityti »

Su „Smart House“ – šilti ir taupūs namai

Tai, kas anksčiau atrodė svajonė, dabar tampa realybe. „Smart House“ – tai „protingi“ namai, užtikrinantys neįtikėtiną komfortą, saugumą ir taupymo galimybes. skaityti »

„Kaspersky“ užpatentavo 10 naujų kompiuterių saugumo technologijų

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos gamintoja „Kaspersky Lab.“ Rusijoje užpatentavo 10 naujų technologijų, kurios leis padidinti kompiuterių ir vartotojų duomenų saugumą. skaityti »