Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. Parlamentaras pridūrė, kad visos už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos kažką daro, bet tik maža jų dalis bendradarbiauja tarpusavyje.

Komiteto posėdžio metu pasisakė Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, interneto žiniasklaidos asociacijos atstovai ir kiti. Buvo pateikti pasiūlymai, kaip galima pagerinti kibernetinio saugumo šalyje lygį, kalbama apie užsienio valstybių patirtį ir galimus veiksmus artimuoju laikotarpiu.

„Posėdžio metu su verslo, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovais konstatavome, kad būtina viena ir aiški sistema, reaguojanti, sprendžianti ir paskirstanti pareigas tarp atsakingų žinybų, ekspertų ir valdžios atstovų. Nereikia ieškoti naujų žmonių, galime ir iš dabartinių žinybų surinkti profesionalus, suteikti jiems kompetencijas ir įgaliojimus siūlyti sprendimus. Reikia, kad šie žmonės sukurtų sistemą, kuri veiktų efektyviai“, – sakė A. Paulauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kibernetinio saugumo sričiai sureguliuoti reikalingi ir teisės aktai, tačiau vien jų tikrai nepakaks. Posėdyje buvo kalbama su kokiomis kliūtimis susiduria kibernetinį saugumą kuruojančios įstaigos, apžvelgtas nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, turimi resursai ir planai ateičiai.

„Kiekviena įstaiga susiduria tiek su finansinėmis problemomis, tiek su žmogiškųjų išteklių problemomis, iškeltas ir bendradarbiavimo su mokslo įstaigomis klausimas. Tačiau spręsti jas reikia siekiant bendradarbiavimo, nustatyti standartus ir pagaliau imtis darbų. Milijonus techninei gynybai stiprinti galime leisti tada, kai tai yra ekonomiškai pagrįstos ir atsiperkančios investicijos“, – po posėdžio teigė A. Paulauskas.

Posėdžio metu A. Paulauskas pabrėžė, kad priemonių būtina imtis pirmininkavimo metu, tačiau reikia nepamiršti galvoti ir apie tolesnes perspektyvas ir semtis patirties iš užsienio.

Komitetas po svarstymo žada suformuluoti siūlymus kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimu ir juos teikti Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„Microsoft“ rado naują būdą kovoti su piratavimu

Nauja operacinė sistema, skirta „Xbox 360“, užkirs kelią daugeliui piratinių diskų. skaityti »

Piratavimas internete – bausti ar pasigailėti?

Autorių teises ginančios organizacijos jau kelerius metus tęsia kovą su nelegaliai muziką, filmus, programinę įrangą platinančiomis interneto svetainėmis bei jų paslaugomis besinaudojančiais interneto vartotojais, kurie vadinami XXI a. piratais. skaityti »

Vokietijos tinklalapiams kas dvi sekundes gresia kibernetinė ataka

Balandžio 1 dieną Bonoje pradėjo veikti Nacionalinis kibernetinės apsaugos centras (vok. Сyber–Abwehrzentrum), vadovaujamas Federalinės informacinės technikos apsaugos žinybos. skaityti »

Policija stoja į kovą su interneto teršėjais

„Kasperskio laboratorijos“ ekspertų vertinimu, pasaulinio brukalų srauto mažėjimas 2010 metų pabaigoje tiesiogiai susijęs su teisėsaugos organų veikla. skaityti »

„Kaspersky“: 4 iš 5 elektroninių laiškų yra brukalai

Šiandien maždaug 4 iš 5 siunčiamų laiškų yra brukalai, skelbia pasaulinė antivirusinės programinės įrangos gamintoja „Kaspersky Lab.“. skaityti »

„Microsoft“ siūlo kompiuteriams išduoti saugumo sertifikatus

Praėjusiais metais bendrovės „Microsoft“ „Trustworthy Computing“ padalinio viceprezidentas Skotas Čarni pasiūlė įvesti naujus kovos su kompiuteriniais virusais būdus. skaityti »

Kijeve vyks saugumo paroda KIPS 2011

2011 metų vasario 23–26 dienomis Ukrainos sostinėje Kijeve vyks pirmoji tarptautinė saugumo paroda konferencija KIPS 2011, kurios šūkis „Apsaugos niekada nebus per daug!“. skaityti »

„Smart House“ – saugiam gyvenimui

Saugumas – vienas svarbiausių dalykų šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Intelektinio būsto sprendimus (angl. Smart House) diegianti bendrovė „Penki kontinentai“ pristato išskirtines IP vaizdo kameras. skaityti »

„BakuTel“ lankytojai domisi saugos sprendimais, HD transliacijomis ir intelektiniu būstu

„BakuTel“ lankytojai domisi saugos sprendimais, HD transliacijomis ir intelektiniu būstu skaityti »

Intelektinis būstas – patogumo ideologija

Spalio 12–15 dienomis Minske rengiamo XV Baltarusijos energetinio ir ekologinio forumo metu vyks VI tarptautinė specializuota paroda „Eksposvet 2010“ (angl. Expolight 2010). skaityti »