Skelbiamos naujausios šlamštalaiškių tendencijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ specialistų atliktas šlamštalaiškių 2014 m. trečiąjį ketvirtį tyrimas parodė, kad JAV, iš kur po visą pasaulį buvo išsiųsta beveik 14 proc. šlamštalaiškių, ir toliau išlieka pirmoje vietoje. Bendrai trečiąjį ketvirtį šlamštalaiškių dalis pašto sraute sudarė 66,9 proc., o tai 1,7 punkto mažiau nei antrąjį ketvirtį. Netikrų atakų skaičius išaugo 19 proc.

Tradiciškai programišiai eksploatuoja žymius pasaulio įvykius: pavyzdžiui, „iPhone 6“ pasirodymas sukėlė visiškai skirtingų šlamštalaiškių – ir apgavikų siųstų, ir reklaminių – skaičiaus padidėjimą. Ukrainos įvykiai ir Ebolos karštligė figūravo „Nigerijos“ laiškuose, o estafetės „Ice Bucket Challenge“ tema buvo panaudota siunčiant kenkėjiškus priedus – apgavikai platino virusą, nepastebimai įtraukiantį užkrėstą kompiuterį į kompiuterių zombių tinklą.

Per tiriamąjį laikotarpį kelis kartus nutekėjo didžiausių pašto sistemų registracijos duomenys. Patys pašto paslaugų atstovai patikslino, kad didžioji sukompromituotų sąskaitų dalis seniai apleista ir nenaudojama, o nedaugelio iki šiol aktyvių rekvizitai greičiausiai buvo pavogti siunčiant šlamštalaiškius. Pašto dėžučių prisijungimų ir slaptažodžių paklausa patvirtinama užfiksuotų netikrų pranešimų, taikomų šių duomenų vagystei, skaičiumi. Tarp populiariausių triukų galima išskirti pranešimus apie dėžutės leistino dydžio viršijimą, jos blokavimą ar sistemos atnaujinimą.

Šlamštalaiškių skaičiui padidėjus, pažymėtas programišių susidomėjimo pokytis: pirmoje vietoje tarp atakuojamų organizacijų vėl išlieka pašto ir paieškos portalai, tačiau jų dalis žymiai sumažėjo. Kartu išaugo finansinių paslaugų kategorija – jau antrąjį ketvirtį iš eilės žymiai dažniau antivirusinės programos suveikia kategorijose „bankai“, „mokėjimo sistemos“ ir „interneto parduotuvės“.

„Praėjęs ketvirtis vaizdžiai rodo, kad pasaulio sraute sumažėjus bendrai šlamštalaiškių daliai neverta prarasti budrumo. Tyrimo rezultatai rodo, kad šlamštalaiškiai dažniau pradėti taikyti atakoms į vartotojų mokėjimo sistemas – tai nenuostabu, juk sėkmės atveju apgavikai gauna tiesioginę prieigą prie aukos pinigų. Efektyvus „Internet Security“ klasės sprendimas apsaugos vartotoją ne tik nuo šio atakos vektorio, bet ir nuo daugybės kitų, pirmiausia taikomų į asmeninius duomenis ir prieigos prie internetinių piniginių rekvizitus“, – komentuoja Marija Vergelis, šlamštalaiškių tyrimo analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose susirėmė kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų specialistai

Balandžio 18–22 d. vienose didžiausių NATO kibernetinio saugumo pratybų „Locked Shields 2016“ (liet. „Suremti skydai“) dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistų komanda. skaityti »

JAV kibernetiniu saugumu rūpinsis „MasterCard“, „Microsoft“ ir „Uber“

JAV Baltieji rūmai paskelbė Kibernetinio saugumo sustiprinimo komisijos, įsteigtos dar vasario mėnesio pabaigoje, narius. skaityti »

Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. skaityti »

Dalintis asmenine informacija rizikinga

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto tyrimo duomenimis, žmonės vis dar rizikingai dalijasi asmenine informacija internete. skaityti »

Per 2016 m. I ketv. CERT-LT ištyrė 12 035 incidentus kibernetinėje erdvėje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) per 2016 m. I ketv. ištyrė 12 035 incidentus. skaityti »

IVPK priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos Nr. VA-P-90-4-16 „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“. skaityti »

Kinijoje įkurta Kibernetinio saugumo asociacija

Kinijoje įkurta pirmoji visuomeninė Kibernetinio saugumo asociacija sieks įdiegti saugumo standartus, atliks interneto saugumo tyrimus. skaityti »

Verslas nusisuka nuo bankų, kurie nesiima tinkamo IT saugumo

Remiantis „Kaspersky Lab“ apklausos rezultatais, daugiau nei du trečdaliai bendrovių mieliau renkasi banką, turintį nepriekaištingą saugumo reputaciją. skaityti »

Į kibernetinių sukčių pinkles moterys patenka dažniau nei vyrai

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad moterų šansai susidurti su kibernetiniais sukčiais šešis kartus didesni nei vyrų. skaityti »

Naudotojai bijo sekimo internete, bet nesistengia apsaugoti savo privatumo

Remiantis „Kaspersky Lab“ viktorinos „Ar jūs turite pakankamai kibernetinių žinių?“ rezultatais, 41 proc. naudotojų jaučiasi nesaugiai, kai tinklalapiai seka jų buvimo vietą ir veiklą internete, tačiau nieko dėl to nedaro. skaityti »