Skelbiamos naujausios šlamštalaiškių tendencijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ specialistų atliktas šlamštalaiškių 2014 m. trečiąjį ketvirtį tyrimas parodė, kad JAV, iš kur po visą pasaulį buvo išsiųsta beveik 14 proc. šlamštalaiškių, ir toliau išlieka pirmoje vietoje. Bendrai trečiąjį ketvirtį šlamštalaiškių dalis pašto sraute sudarė 66,9 proc., o tai 1,7 punkto mažiau nei antrąjį ketvirtį. Netikrų atakų skaičius išaugo 19 proc.

Tradiciškai programišiai eksploatuoja žymius pasaulio įvykius: pavyzdžiui, „iPhone 6“ pasirodymas sukėlė visiškai skirtingų šlamštalaiškių – ir apgavikų siųstų, ir reklaminių – skaičiaus padidėjimą. Ukrainos įvykiai ir Ebolos karštligė figūravo „Nigerijos“ laiškuose, o estafetės „Ice Bucket Challenge“ tema buvo panaudota siunčiant kenkėjiškus priedus – apgavikai platino virusą, nepastebimai įtraukiantį užkrėstą kompiuterį į kompiuterių zombių tinklą.

Per tiriamąjį laikotarpį kelis kartus nutekėjo didžiausių pašto sistemų registracijos duomenys. Patys pašto paslaugų atstovai patikslino, kad didžioji sukompromituotų sąskaitų dalis seniai apleista ir nenaudojama, o nedaugelio iki šiol aktyvių rekvizitai greičiausiai buvo pavogti siunčiant šlamštalaiškius. Pašto dėžučių prisijungimų ir slaptažodžių paklausa patvirtinama užfiksuotų netikrų pranešimų, taikomų šių duomenų vagystei, skaičiumi. Tarp populiariausių triukų galima išskirti pranešimus apie dėžutės leistino dydžio viršijimą, jos blokavimą ar sistemos atnaujinimą.

Šlamštalaiškių skaičiui padidėjus, pažymėtas programišių susidomėjimo pokytis: pirmoje vietoje tarp atakuojamų organizacijų vėl išlieka pašto ir paieškos portalai, tačiau jų dalis žymiai sumažėjo. Kartu išaugo finansinių paslaugų kategorija – jau antrąjį ketvirtį iš eilės žymiai dažniau antivirusinės programos suveikia kategorijose „bankai“, „mokėjimo sistemos“ ir „interneto parduotuvės“.

„Praėjęs ketvirtis vaizdžiai rodo, kad pasaulio sraute sumažėjus bendrai šlamštalaiškių daliai neverta prarasti budrumo. Tyrimo rezultatai rodo, kad šlamštalaiškiai dažniau pradėti taikyti atakoms į vartotojų mokėjimo sistemas – tai nenuostabu, juk sėkmės atveju apgavikai gauna tiesioginę prieigą prie aukos pinigų. Efektyvus „Internet Security“ klasės sprendimas apsaugos vartotoją ne tik nuo šio atakos vektorio, bet ir nuo daugybės kitų, pirmiausia taikomų į asmeninius duomenis ir prieigos prie internetinių piniginių rekvizitus“, – komentuoja Marija Vergelis, šlamštalaiškių tyrimo analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IVPK siūlo priemones pažaboti kibernetinius incidentus

Informacinės visuomenės plėtros komiteto posėdžio metu, dalyvaujant valstybės institucijų ir privataus sektoriaus atstovams, buvo diskutuota apie priemones, kurios yra būtinos siekiant užtikrinti adekvačią ir operatyvią valstybės kibernetinės infrastruktūros apsaugą. skaityti »

Programišiai atakuoja Turkijos valdžios tinklalapius

Turkijos interneto erdvę sukrėtė programišių grupuotės „Anonymous“ akcija „#OpTurkey“, skirta palaikyti nuo gegužės 31 dienos tebesitęsiančius protestus prieš šalies valdžią. skaityti »

Didinamas dėmesys kibernetiniam saugumui

Ryšių reguliavimo tarnybos padalinys, vykdantis nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo veiklą (CERT-LT), dirbs 24 valandas per parą be poilsio dienų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ demaskavo naują kibernetinio šnipinėjimo tinklą „NetTraveler“

„Kaspersky Lab“ paskelbė apie kibernetinio tinklo „NetTraveler“, palietusio per 350 kompiuterinių sistemų 40-yje pasaulio šalių, demaskavimą. skaityti »

Seimo NSGK pirmininkas A. Paulauskas: stiprinant kibernetinį saugumą, nebūtina iškart išleisti milijonus

Po ketvirtadienį vykusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina suformuoti privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo modelį, kuris užtikrintų operatyvią gynybą nuo kibernetinių atakų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ rūpinasi vaikų saugumu internete

„Kaspersky Lab“ pasakoja apie pavojus, kurie gresia jauniems interneto vartotojams ir kaip nuo šių pavojų apsisaugoti. skaityti »

Suaktyvėjo bankinis trojanas „ZeuS“

Kompanija ESET pristatė aktyviausias 2013 metų gegužės mėnesio grėsmes. Mėnuo išsiskyrė išaugusiu bankinių trojanų šeimos „ZeuS“ aktyvumu bei duomenų vagystėmis per vieną iš „Google“ paslaugų. skaityti »

Valstybės kontrolė yra nurodžiusi silpnąsias informacinių sistemų vietas

Prezidentūroje vykusiame pasitarime kibernetinio saugumo klausimais valstybės institucijų ir įstaigų atstovai aptarė, kaip ruošiamasi įgyvendinti ir užtikrinti ryšių tinklų ir informacijos apsaugą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu. skaityti »

„Gartner“: kompiuterinių saugumo priemonių rinka išaugo 7,9 proc.

Palyginti su ankstesniais metais, 2012-aisiais pasaulinės kompiuterinio saugumo programų rinkos apimtys išaugo 7,9 proc. ir pasiekė 19,2 mlrd. dol. skaityti »

Atskleistos kelerius metus duomenis vogusios kibernetinės atakos

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. skaityti »