Skelbiamos naujausios šlamštalaiškių tendencijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ specialistų atliktas šlamštalaiškių 2014 m. trečiąjį ketvirtį tyrimas parodė, kad JAV, iš kur po visą pasaulį buvo išsiųsta beveik 14 proc. šlamštalaiškių, ir toliau išlieka pirmoje vietoje. Bendrai trečiąjį ketvirtį šlamštalaiškių dalis pašto sraute sudarė 66,9 proc., o tai 1,7 punkto mažiau nei antrąjį ketvirtį. Netikrų atakų skaičius išaugo 19 proc.

Tradiciškai programišiai eksploatuoja žymius pasaulio įvykius: pavyzdžiui, „iPhone 6“ pasirodymas sukėlė visiškai skirtingų šlamštalaiškių – ir apgavikų siųstų, ir reklaminių – skaičiaus padidėjimą. Ukrainos įvykiai ir Ebolos karštligė figūravo „Nigerijos“ laiškuose, o estafetės „Ice Bucket Challenge“ tema buvo panaudota siunčiant kenkėjiškus priedus – apgavikai platino virusą, nepastebimai įtraukiantį užkrėstą kompiuterį į kompiuterių zombių tinklą.

Per tiriamąjį laikotarpį kelis kartus nutekėjo didžiausių pašto sistemų registracijos duomenys. Patys pašto paslaugų atstovai patikslino, kad didžioji sukompromituotų sąskaitų dalis seniai apleista ir nenaudojama, o nedaugelio iki šiol aktyvių rekvizitai greičiausiai buvo pavogti siunčiant šlamštalaiškius. Pašto dėžučių prisijungimų ir slaptažodžių paklausa patvirtinama užfiksuotų netikrų pranešimų, taikomų šių duomenų vagystei, skaičiumi. Tarp populiariausių triukų galima išskirti pranešimus apie dėžutės leistino dydžio viršijimą, jos blokavimą ar sistemos atnaujinimą.

Šlamštalaiškių skaičiui padidėjus, pažymėtas programišių susidomėjimo pokytis: pirmoje vietoje tarp atakuojamų organizacijų vėl išlieka pašto ir paieškos portalai, tačiau jų dalis žymiai sumažėjo. Kartu išaugo finansinių paslaugų kategorija – jau antrąjį ketvirtį iš eilės žymiai dažniau antivirusinės programos suveikia kategorijose „bankai“, „mokėjimo sistemos“ ir „interneto parduotuvės“.

„Praėjęs ketvirtis vaizdžiai rodo, kad pasaulio sraute sumažėjus bendrai šlamštalaiškių daliai neverta prarasti budrumo. Tyrimo rezultatai rodo, kad šlamštalaiškiai dažniau pradėti taikyti atakoms į vartotojų mokėjimo sistemas – tai nenuostabu, juk sėkmės atveju apgavikai gauna tiesioginę prieigą prie aukos pinigų. Efektyvus „Internet Security“ klasės sprendimas apsaugos vartotoją ne tik nuo šio atakos vektorio, bet ir nuo daugybės kitų, pirmiausia taikomų į asmeninius duomenis ir prieigos prie internetinių piniginių rekvizitus“, – komentuoja Marija Vergelis, šlamštalaiškių tyrimo analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Skype“ sąskaitą buvo galima „nulaužti“ žinant tik el. pašto adresą

Lapkričio 14 dieną Rusijos programišiai tyčia internete paviešino informaciją, kaip galima „nulaužti“ pokalbių programos „Skype“ sąskaitą žinant tik jos elektroninio pašto adresą. „Skype“ reagavo akimirksniu ir iš pradžių uždraudė pasikeisti slaptažodį ar jį atkurti. skaityti »

„Kaspersky Lab“ įspėja dėl sukčiavimo „Twitter“

„Kaspersky Lab“ ekspertai įspėja dėl dažniau taikomų informacijos išgavimo schemų, kuriose vartojamas „Twitter“ pavadinimas. skaityti »

Trečdalis Baltijos šalių interneto vartotojų per pastaruosius tris mėnesius buvo apsilankę užkrėstuose tinklalapiuose

Baltijos šalyse kas trečias vartotojas per pastarąjį ketvirtį bent kartą galėjo internete užkrėsti savo kompiuterį. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ pasitelkiant debesų grėsmių stebėjimo sistemą „Kaspersky Security Network (KSN)“. skaityti »

Ką reikia žinoti apie apsipirkimą internetu?

Interneto prekybos ypatumus ir poveikį analizuojanti ataskaita „Europos internetinė prekyba: 2010 – 2011 m. vartotojų skundai“ atskleidžia problemas, su kuriomis susiduria vartotojai, pirkdami internetu iš kitos šalies. skaityti »

2012 m. trečiąjį ketvirtį brukalų mažėjo, bet daugėjo kenkėjiškų siuntimų

2012 m. 3-iąjį ketvirtį nepageidaujamų pranešimų apimtis, palyginti su prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo 2,8 proc. ir sudarė 71,5 proc. Tačiau ekspertai užfiksavo žymų kenkėjiškų siuntimų padidėjimą – nuo 3 proc. iki 3,9 proc., ir šį augimą galima vadinti dar viena metų tendencija. skaityti »

Rusijai paskelbtas kibernetinis karas

Programišiai iš grupuotės „GhostShell“ pradėjo operaciją „Project Black Star“, kurios esmė – kibernetinis karas su Rusija. skaityti »

Spragos asmeniniame kompiuteryje: pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas

Šiais laikais internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksportus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. skaityti »

Pasitikrinkite savo išmanųjį telefoną dėl kibernetinių grėsmių

„Kaspersky Lab“ duomenimis, per pastaruosius pusantrų metų mobiliųjų kenkėjiškų programų skaičius padidėjo beveik 20 kartų. Dabar kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas gali kreiptis į Mobiliųjų telefonų techninį centrą (MTTC) ir patikrinti savo įrenginį dėl grėsmių. skaityti »

JTO nori stiprinti interneto erdvės stebėjimą ir kontrolę

Jungtinių Tautų Organizacijos atstovai išreiškė norą stiprinti internetu besinaudojančių asmenų stebėjimą, taip siekiant palengvinti potencialių teroristų aptikimą ir įkalčių, reikalingų jiems nuteisti, surinkimą. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltimai verslui kelia rimtą grėsmę

2012 m. opiausių verslo problemų sąraše kibernetinės grėsmės atsidūrė antroje vietoje, o pirmoje – nesklandumai, susiję su ekonomikos nestabilumu. skaityti »