Skelbiamos naujausios šlamštalaiškių tendencijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ specialistų atliktas šlamštalaiškių 2014 m. trečiąjį ketvirtį tyrimas parodė, kad JAV, iš kur po visą pasaulį buvo išsiųsta beveik 14 proc. šlamštalaiškių, ir toliau išlieka pirmoje vietoje. Bendrai trečiąjį ketvirtį šlamštalaiškių dalis pašto sraute sudarė 66,9 proc., o tai 1,7 punkto mažiau nei antrąjį ketvirtį. Netikrų atakų skaičius išaugo 19 proc.

Tradiciškai programišiai eksploatuoja žymius pasaulio įvykius: pavyzdžiui, „iPhone 6“ pasirodymas sukėlė visiškai skirtingų šlamštalaiškių – ir apgavikų siųstų, ir reklaminių – skaičiaus padidėjimą. Ukrainos įvykiai ir Ebolos karštligė figūravo „Nigerijos“ laiškuose, o estafetės „Ice Bucket Challenge“ tema buvo panaudota siunčiant kenkėjiškus priedus – apgavikai platino virusą, nepastebimai įtraukiantį užkrėstą kompiuterį į kompiuterių zombių tinklą.

Per tiriamąjį laikotarpį kelis kartus nutekėjo didžiausių pašto sistemų registracijos duomenys. Patys pašto paslaugų atstovai patikslino, kad didžioji sukompromituotų sąskaitų dalis seniai apleista ir nenaudojama, o nedaugelio iki šiol aktyvių rekvizitai greičiausiai buvo pavogti siunčiant šlamštalaiškius. Pašto dėžučių prisijungimų ir slaptažodžių paklausa patvirtinama užfiksuotų netikrų pranešimų, taikomų šių duomenų vagystei, skaičiumi. Tarp populiariausių triukų galima išskirti pranešimus apie dėžutės leistino dydžio viršijimą, jos blokavimą ar sistemos atnaujinimą.

Šlamštalaiškių skaičiui padidėjus, pažymėtas programišių susidomėjimo pokytis: pirmoje vietoje tarp atakuojamų organizacijų vėl išlieka pašto ir paieškos portalai, tačiau jų dalis žymiai sumažėjo. Kartu išaugo finansinių paslaugų kategorija – jau antrąjį ketvirtį iš eilės žymiai dažniau antivirusinės programos suveikia kategorijose „bankai“, „mokėjimo sistemos“ ir „interneto parduotuvės“.

„Praėjęs ketvirtis vaizdžiai rodo, kad pasaulio sraute sumažėjus bendrai šlamštalaiškių daliai neverta prarasti budrumo. Tyrimo rezultatai rodo, kad šlamštalaiškiai dažniau pradėti taikyti atakoms į vartotojų mokėjimo sistemas – tai nenuostabu, juk sėkmės atveju apgavikai gauna tiesioginę prieigą prie aukos pinigų. Efektyvus „Internet Security“ klasės sprendimas apsaugos vartotoją ne tik nuo šio atakos vektorio, bet ir nuo daugybės kitų, pirmiausia taikomų į asmeninius duomenis ir prieigos prie internetinių piniginių rekvizitus“, – komentuoja Marija Vergelis, šlamštalaiškių tyrimo analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »