Skelbiamos naujausios šlamštalaiškių tendencijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ specialistų atliktas šlamštalaiškių 2014 m. trečiąjį ketvirtį tyrimas parodė, kad JAV, iš kur po visą pasaulį buvo išsiųsta beveik 14 proc. šlamštalaiškių, ir toliau išlieka pirmoje vietoje. Bendrai trečiąjį ketvirtį šlamštalaiškių dalis pašto sraute sudarė 66,9 proc., o tai 1,7 punkto mažiau nei antrąjį ketvirtį. Netikrų atakų skaičius išaugo 19 proc.

Tradiciškai programišiai eksploatuoja žymius pasaulio įvykius: pavyzdžiui, „iPhone 6“ pasirodymas sukėlė visiškai skirtingų šlamštalaiškių – ir apgavikų siųstų, ir reklaminių – skaičiaus padidėjimą. Ukrainos įvykiai ir Ebolos karštligė figūravo „Nigerijos“ laiškuose, o estafetės „Ice Bucket Challenge“ tema buvo panaudota siunčiant kenkėjiškus priedus – apgavikai platino virusą, nepastebimai įtraukiantį užkrėstą kompiuterį į kompiuterių zombių tinklą.

Per tiriamąjį laikotarpį kelis kartus nutekėjo didžiausių pašto sistemų registracijos duomenys. Patys pašto paslaugų atstovai patikslino, kad didžioji sukompromituotų sąskaitų dalis seniai apleista ir nenaudojama, o nedaugelio iki šiol aktyvių rekvizitai greičiausiai buvo pavogti siunčiant šlamštalaiškius. Pašto dėžučių prisijungimų ir slaptažodžių paklausa patvirtinama užfiksuotų netikrų pranešimų, taikomų šių duomenų vagystei, skaičiumi. Tarp populiariausių triukų galima išskirti pranešimus apie dėžutės leistino dydžio viršijimą, jos blokavimą ar sistemos atnaujinimą.

Šlamštalaiškių skaičiui padidėjus, pažymėtas programišių susidomėjimo pokytis: pirmoje vietoje tarp atakuojamų organizacijų vėl išlieka pašto ir paieškos portalai, tačiau jų dalis žymiai sumažėjo. Kartu išaugo finansinių paslaugų kategorija – jau antrąjį ketvirtį iš eilės žymiai dažniau antivirusinės programos suveikia kategorijose „bankai“, „mokėjimo sistemos“ ir „interneto parduotuvės“.

„Praėjęs ketvirtis vaizdžiai rodo, kad pasaulio sraute sumažėjus bendrai šlamštalaiškių daliai neverta prarasti budrumo. Tyrimo rezultatai rodo, kad šlamštalaiškiai dažniau pradėti taikyti atakoms į vartotojų mokėjimo sistemas – tai nenuostabu, juk sėkmės atveju apgavikai gauna tiesioginę prieigą prie aukos pinigų. Efektyvus „Internet Security“ klasės sprendimas apsaugos vartotoją ne tik nuo šio atakos vektorio, bet ir nuo daugybės kitų, pirmiausia taikomų į asmeninius duomenis ir prieigos prie internetinių piniginių rekvizitus“, – komentuoja Marija Vergelis, šlamštalaiškių tyrimo analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujasis „Mobotix“ stebėjimo modulis siūlo unikalų apsaugos sprendimą

Didelės raiškos IP vaizdo sistemų gamintoja „Mobotix“ pristatė naujovę apsaugos sprendimų srityje – iš dviejų kamerų susidedantį stebėjimo modulį „Mobotix D14 DualDome“, kurių bendra raiška siekia net 6,2 mln. taškų. skaityti »

Internetu plinta pavojingi pranešimai

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT–LT įspėja interneto paslaugų vartotojus, kad šiomis dienomis platinami elektroniniai pranešimai neva iš „Swedbanko“, kuriuose informuojama, kad el. bankininkystės sąskaita laikinai sustabdyta, ir prašoma klientų pateikti savo prisijungimo prie sistemos duomenis. skaityti »

JAV interneto piratams – šeši perspėjimai

Stambiausi JAV interneto tiekėjai sutarė su muzikos ir kino kompanijomis dėl kovos su interneto piratais priemonių. skaityti »

Lietuvos Vyriausybė patvirtino pirmąją nacionalinę kibernetinio saugumo programą

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino pirmąją Nacionalinę elektroninės informacijos saugos programą. skaityti »

„Visidon AppLock“ – kokybiška „Android“ telefonų apsauga

Vis sparčiau didėjantis išmaniųjų telefonų populiarumas kelia ir šiokių tokių problemų. skaityti »

Britanijos policija: internetinio įsilaužėlio areštas – reikšmingas įvykis

Vyriausiasis Britanijos policijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad paauglio internetinio įsilaužėlio areštas yra „labai svarbus“ tarptautinei kovai su grupuote, kuri įtariama kibernetiniais išpuoliais prieš pasaulines bendroves. skaityti »

Japonijoje už kompiuterinių virusų kūrimą gresia kalėjimas

Japonijoje priimtas įstatymas, susijęs su kibernetiniai nusikaltimais. Remiantis juo, už kompiuterinių virusų kūrimą, saugojimą ir platinimą gresia bauda arba laisvės atėmimas. skaityti »

Vokietijoje atidarytas kibernetinio saugumo centras

Vokietijoje įvyko oficialus naujos įstaigos, atsakingos už šalies apsaugą nuo kibernetinių atakų, pristatymas. skaityti »

Įmonių kompiuteriuose – piratinių programų už šimtus tūkstančių litų

Š.m. pirmąjį pusmetį programinės įrangos gamintojų asociacijos „Business Software Alliance“ (BSA) iniciatyva atlikti tyrimai parodė, kad vis dar nemažai įmonių naudojasi nelegalia programine produkcija. skaityti »

Pasaulinė duomenų apsaugos programinės įrangos rinka ir toliau auga

Informacijos apsaugos programinės įrangos pasaulinė rinka 2010 metais išaugo 12 proc. – iki 16,5 mlrd. JAV dol. skaityti »