Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Publikuota: 2017 m. sausio 26 d. ketvirtadienis

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. Jei ekologiškumo idėjos šį vartojimo mastą galėjo sumažinti, duomenų saugumui kylančios grėsmės vis dėlto niekur nedingo.

Pasak duomenų praradimo prevencijos (DLP – Data Loss Prevention) sprendimų kūrėjų, įprasta daugiau kalbėti apie elektroninių duomenų apsaugą: kaip juos saugoti įrenginiuose ar serveriuose, kaip užkirsti kelią jų nutekinimui ar sugadinimui. Tačiau ne mažesnė rizika kyla duomenims, kurie buvo išspausdinti.

Saugumo ekspertų nuomone, ir šioje srityje didžiausia grėsme išlieka žmogiškasis faktorius. Visais tokiais atvejais svarbūs verslo duomenys gali patekti į netinkamas rankas. Ir tam nebūtina dairytis blogų kėslų turinčių įsibrovėlių – atspausdintus dokumentus gali paimti kitas įmonės darbuotojas, kuris neturi teisės dirbti su gauta informacija. Gana dažnai apie dokumentų pasisavinimą net nesužinoma, nes jų neradus ant spausdintuvo neretai pagalvojama, kad taip nutiko dėl techninio gedimo, o ne dėl saugumo incidento.

Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai įmonėse naudojami spausdintuvai pastatomi bendro naudojimosi patalpose – koridoriuje, laukiamajame prie administratorės stalo ir pan. Todėl atspausdintus dokumentus gali pamatyti ar paimti bet kuris įmonės darbuotojas, o blogiausia – pašalinis, į įmonę užsukęs žmogus. Dėl šios priežasties patariama ne tik statyti spausdintuvus uždaresnėse vietose, bet ir laikytis „švaraus stalo“ taisyklės, kai svarbūs dokumentai nėra paliekami atvirai.

Dirbant su svarbiais dokumentais patariama naudoti ženklinimą vandens ženklais, skirstant duomenis į kategorijas, kad darbuotojai tinkamai įvertintų jų saugojimo svarbą . Taip pat rekomenduojama atlikti reguliarius spausdinimo auditus ir įvertinti, kokie duomenys yra spausdinami, ar tai daroma tikslingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete. skaityti »

Kaip apsaugoti nuo kenkimo programų mobiliuosius įrenginius?

Europos policijos biure veikiantis Europos kibernetinių nusikaltimų centras kartu su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bei ES agentūromis ENISA ir eu-LISA spalio mėnesį pradėjo vieną iš Europos kibernetinio saugumo mėnesiui skirtų veiklų – informacinę kampaniją dėl kenkimo programų mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ nustatė pagrindines Europos grėsmes

Pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ spalio 20–23 d. Maltoje surengė kasmetį Europos kibernetinio saugumo savaitgalį. Į renginį susirinko bendrovės ekspertai, Nyderlandų nacionalinės policijos atstovai, žurnalistai ir verslo svečiai iš viso regiono. skaityti »

2016 m. III ketvirtį RRT gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Tyrimas: 43 proc. vartotojų naudoja vieną slaptažodį skirtingiems prisijungimams

„Get Safe Online“ atlikto tyrimo duomenimis, net 43 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų naudoja vieną slaptažodį, kad prisijungtų prie skirtingų internetinių paskyrų ar svetainių. skaityti »

Įspėja dėl plintančių sukčiavimo atakų

Saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė naują globalią sukčių kampaniją, naudojančią kenksmingą programą „HTML/FakerAlert“. skaityti »

Kaip nepradanginti svarbių duomenų iš kompiuterio

Jei staiga kompiuteris sugenda arba yra pavagiamas, visi jame esantys duomenys dingsta. Ką daryti, kad tokios situacijos nesukeltų tiek daug streso? skaityti »

Automobilis be elektroninių pagalbininkų šiandien neįsivaizduojamas

Elektroninės saugumo sistemos automobiliuose atsirado palyginti neseniai. Kas yra tie nematomi pagalbininkai ir kokią naudą jie duoda? skaityti »

Per 10 metų CERT-LT tirtų kibernetinių incidentų skaičius išaugo 447 kartus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) mini 10-ąsias savo veiklos metines. skaityti »

Telefoninių pokalbių klausymasis – teisės į privatumą pažeidimas?

Ar Lietuvoje masiškai išduodant leidimus klausytis telefoninių pokalbių nėra sistemingai pažeidinėjama asmenų teisė į privatumą? skaityti »