Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Publikuota: 2017 m. sausio 26 d. ketvirtadienis

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. Jei ekologiškumo idėjos šį vartojimo mastą galėjo sumažinti, duomenų saugumui kylančios grėsmės vis dėlto niekur nedingo.

Pasak duomenų praradimo prevencijos (DLP – Data Loss Prevention) sprendimų kūrėjų, įprasta daugiau kalbėti apie elektroninių duomenų apsaugą: kaip juos saugoti įrenginiuose ar serveriuose, kaip užkirsti kelią jų nutekinimui ar sugadinimui. Tačiau ne mažesnė rizika kyla duomenims, kurie buvo išspausdinti.

Saugumo ekspertų nuomone, ir šioje srityje didžiausia grėsme išlieka žmogiškasis faktorius. Visais tokiais atvejais svarbūs verslo duomenys gali patekti į netinkamas rankas. Ir tam nebūtina dairytis blogų kėslų turinčių įsibrovėlių – atspausdintus dokumentus gali paimti kitas įmonės darbuotojas, kuris neturi teisės dirbti su gauta informacija. Gana dažnai apie dokumentų pasisavinimą net nesužinoma, nes jų neradus ant spausdintuvo neretai pagalvojama, kad taip nutiko dėl techninio gedimo, o ne dėl saugumo incidento.

Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai įmonėse naudojami spausdintuvai pastatomi bendro naudojimosi patalpose – koridoriuje, laukiamajame prie administratorės stalo ir pan. Todėl atspausdintus dokumentus gali pamatyti ar paimti bet kuris įmonės darbuotojas, o blogiausia – pašalinis, į įmonę užsukęs žmogus. Dėl šios priežasties patariama ne tik statyti spausdintuvus uždaresnėse vietose, bet ir laikytis „švaraus stalo“ taisyklės, kai svarbūs dokumentai nėra paliekami atvirai.

Dirbant su svarbiais dokumentais patariama naudoti ženklinimą vandens ženklais, skirstant duomenis į kategorijas, kad darbuotojai tinkamai įvertintų jų saugojimo svarbą . Taip pat rekomenduojama atlikti reguliarius spausdinimo auditus ir įvertinti, kokie duomenys yra spausdinami, ar tai daroma tikslingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Rusijoje atsiras kibernetinių karių

Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, naujasis kibernetinių karių padalinys turėtų atsirasti šių metų pabaigoje. skaityti »

Dažnėjančios kibernetinės atakos atkreipė ESBO PA dėmesį

Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje naujai išrinkta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį, kad Europos institucijos aktyviai reaguoja į šalių saugumo problemas. skaityti »

Pietų Korėjos gynybos departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais

Pietų Korėjos gynybos departamentas priėmė naują įstatymą, pagal kurį departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais būdami departamento patalpose. skaityti »

Britų policija sukūrė Kovos su interneto piratais padalinį

Didžiosios Britanijos intelektinės nuosavybės biuras skirs 2,5 mln. svarų sterlingų plėtoti specialiam policijos padaliniui, kovojančiam su interneto piratais. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugiai atostogauti

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius keliaujant. skaityti »

Sirgaliai vis dažniau atakuoja UEFA portalą

Pastaruosius dvejus metus DDoS atakų skaičius UEFA tinklalapyje gerokai išaugo. Apie tai pranešė UEFA IT tarnybos atstovai. skaityti »

Kibernetiniam saugumui bus skiriamas papildomas dėmesys

Pasitarime Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, kurių ketinama imtis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu ir ilgalaikėje perspektyvoje. skaityti »

Bankas „Barclays“ klientų duomenis parduos trečiosioms šalims

Bankas „Barclays“ 13 mln. klientų duomenis, kur ir kam jie leidžia pinigus, pardavinės trečiosioms šalims. Be to, duomenys gali būti perduoti vyriausybės departamentams ir parlamentarams. skaityti »

„Botnet“ tinklai – pagrindinė kibernetinė grėsmė

Pasauliniu mastu augančios „Botnet“ arba užgrobtų kompiuterių tinklų atakos Lietuvoje jau keletą metų yra pirmoje vietoje tarp dažniausiai užfiksuotų kibernetinių grėsmių. skaityti »

ES galvoja, kaip apsaugoti savo piliečius nuo šnipinėjimo internete

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel spaudos atstovai pranešė, kad susitikusi Berlyne su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu Baraku Obama politikė ketina aptarti programą PRISM – užsieniečių sekimo operacijas. skaityti »