Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Publikuota: 2017 m. sausio 26 d. ketvirtadienis

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. Jei ekologiškumo idėjos šį vartojimo mastą galėjo sumažinti, duomenų saugumui kylančios grėsmės vis dėlto niekur nedingo.

Pasak duomenų praradimo prevencijos (DLP – Data Loss Prevention) sprendimų kūrėjų, įprasta daugiau kalbėti apie elektroninių duomenų apsaugą: kaip juos saugoti įrenginiuose ar serveriuose, kaip užkirsti kelią jų nutekinimui ar sugadinimui. Tačiau ne mažesnė rizika kyla duomenims, kurie buvo išspausdinti.

Saugumo ekspertų nuomone, ir šioje srityje didžiausia grėsme išlieka žmogiškasis faktorius. Visais tokiais atvejais svarbūs verslo duomenys gali patekti į netinkamas rankas. Ir tam nebūtina dairytis blogų kėslų turinčių įsibrovėlių – atspausdintus dokumentus gali paimti kitas įmonės darbuotojas, kuris neturi teisės dirbti su gauta informacija. Gana dažnai apie dokumentų pasisavinimą net nesužinoma, nes jų neradus ant spausdintuvo neretai pagalvojama, kad taip nutiko dėl techninio gedimo, o ne dėl saugumo incidento.

Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai įmonėse naudojami spausdintuvai pastatomi bendro naudojimosi patalpose – koridoriuje, laukiamajame prie administratorės stalo ir pan. Todėl atspausdintus dokumentus gali pamatyti ar paimti bet kuris įmonės darbuotojas, o blogiausia – pašalinis, į įmonę užsukęs žmogus. Dėl šios priežasties patariama ne tik statyti spausdintuvus uždaresnėse vietose, bet ir laikytis „švaraus stalo“ taisyklės, kai svarbūs dokumentai nėra paliekami atvirai.

Dirbant su svarbiais dokumentais patariama naudoti ženklinimą vandens ženklais, skirstant duomenis į kategorijas, kad darbuotojai tinkamai įvertintų jų saugojimo svarbą . Taip pat rekomenduojama atlikti reguliarius spausdinimo auditus ir įvertinti, kokie duomenys yra spausdinami, ar tai daroma tikslingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje piratavimo lygis išlieka stabilus

„Business Software Alliance“ (BSA) atlikto tyrimo duomenimis, programų piratavimo lygis Lietuvoje nesikeičia nuo 2008 metų. Tačiau pavogtų kompiuterių programų vertė padidėjo 14 proc. ir pernai pasiekė rekordinę 32 mln. eurų (110,5 mln. Lt) sumą. skaityti »

Vokietijoje programišiai iš „Anonymous“ atakavo autorių teisių gynėjus

„Anonymous“ programišiai įdėjo į internetą asmeninius duomenis įžymybių, pasirašiusių atvirąjį laišką, kviečiantį griežtinti autorių teisių įstatymus. skaityti »

1 800 kibernetinių atakų per minutę – kaip apsisaugoti

Naršant internetą, naudotojų tyko 108 035 kibernetinės atakos per valandą, arba 1 800 per minutę. skaityti »

Kilo grėsmė „Mac OS X“ naudotojų slaptažodžiams

Po operacinės sistemos „Mac OS X Lion“ atnaujinimo iškilo pavojus asmeniniams naudotojų duomenims. skaityti »

„Kaspersky Lab“ perspėja apie suklastotas „Facebook“ paskyras

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad pastaruoju metu kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau įsilaužia į „Facebook“ paskyras ir vilioja į savo pinkles šių paskyrų vartotojų draugus. skaityti »

Indija pirmauja pagal siunčiamų brukalų kiekį

Pirmąjį 2012 metų ketvirtį Indija tapo daugiausiai šlamštlaiškių platinančia šalimi pasaulyje, skelbia kompanija „Sophos“, užsiimanti informaciniu saugumu. skaityti »

Vokietijos teismas nurodė „YouTube“ filtruoti vaizdo medžiagą

Vokietijos teismas nurodė vaizdo prieglobai „YouTube“ taikyti papildomus turinio filtrus, kad vartotojai negalėtų įdėti vaizdo medžiagos, kurios teisės priklauso kompanijai GEMA. skaityti »

„Toshiba“ pristato garantiją, kuri apsaugos televizorius, planšetinius ir nešiojamuosius kompiuterius nuo netikėto sugadinimo ar praradimo

„Toshiba“ paskelbė apie programos „Garantija – jokių problemų“ sugrąžinimą. Iki šiol panašias garantijas „Toshiba“ suteikdavo nešiojamiesiems kompiuteriams atskirose Europos šalyse. skaityti »

Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act). skaityti »

Piratų partija padavė į teismą olandų kovotojus su piratais

Olandijos piratų partija padavė į teismą antipiratinę organizaciją BREIN, apkaltinusi ją piktnaudžiavimu įstatymu ir pilietinės laisvės suvaržymu, praneša „TorrentFreak“. skaityti »