Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Publikuota: 2012 m. balandžio 18 d. trečiadienis

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Naujajame įstatymo projekte kalbama apie kibernetinę žvalgybą, o tai pažeidžia teises į privatų gyvenimą. Skirtingai nei SOPA, kurio apsaugos taikiklis buvo intelektinė nuosavybė, projektas CISPA bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir kritikuoja naują iniciatyvą dėl per plataus traktavimo. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas internete, intelektinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas suteikia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip „WikiLeaks“. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA jau surinko 650 tūkst. parašų.

Šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomas maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių ir mažiausiai 28 didelių korporacijų, tarp kurių  „Microsoft“, „Verizon“, „AT&T“, „Facebook“ ir „Intel“. Įdomu, kad daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Modernios technologijos padės policijai kovoti su terorizmu ir sunkiais nusikaltimais

Įsibėgėja sausio mėnesį startavusio Europos Komisijos finansuojamo projekto „Keleivių duomenų įrašų sistemos sukūrimas Lietuvoje” (angl. Passenger Name Record, toliau – PNR) įgyvendinimas. skaityti »

Kompanijos „Google“ suburta komanda kovoja su išpuoliais internete

Pranešama, kad naujausias ir geriausias „Google“ saugumo projektas yra technologijų inžinierių komanda pavadinimu „Project Zero“. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip saugiai organizuoti atostogas

Atsižvelgiant į paprastus „Kaspersky Lab“ ekspertų patarimus galima apsisaugoti nuo „atostogų“ apgavikų. skaityti »

Sekama toliau: „Kaspersky Lab“ atvėrė naują kibernetinio šnipinėjimo kampanijos vingį

Išaiškintos naujojo kibernetinio šnipinėjimo kampanijos etapo detalės, susijusios su dar pernai „Kaspersky Lab“ ir „CrySyS Lab“ specialistų aptiktu „Trojos“ virusu „MiniDuke“. skaityti »

Gyventojai įgyja imunitetą telefoninių sukčių pinklėms

Per pirmą šių metų pusmetį į SEB banką kreipėsi 20 nuo telefoninių sukčių nukentėjusių gyventojų – tai yra šešis kartus mažiau negu tuo pačiu metu pernai, kai nuo sukčių nukentėjo 124 gyventojai. skaityti »

„Microsoft“ stiprina „Outlook.com“ ir „OneDrive“ saugumą

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė stiprinanti „Outlook.com“ ir „OneDrive“ paslaugų saugumą. skaityti »

Debesų technologija pagrįstas sprendimas „atpažįsta“ nusikaltėlius

Kompanija „Facewatch“ pristatė debesų technologija pagrįstą virtualią paslaugą, leidžiančią keistis su policija vaizdo medžiaga ir nuotraukomis. skaityti »

„Cisco“ pateikia vis daugiau sprendimų kovai su „Zero-Day“ grėsmėmis

Kovai su kibernetinėmis grėsmėmis, nuo kurių dar nėra sukurta apsauga, t. y. Zero-Day grėsmėmis, ir kitomis nuolat gresiančiomis kibernetinėmis atakomis pasaulinė internetinių technologijų srities lyderė „Cisco“ siūlo vis daugiau naujų sprendimų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ mini pirmojo mobiliųjų platformų kirmino aptikimo 10-metį

Lygiai prieš 10 metų „Kaspersky Lab“ aptiko „Cabir“ – pirmąjį kirminą, naudojamą mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ skelbia apie „GameOver Zeus“ ir „Cryptolocker“ pavojų

Naujiena apie tai, kad kenkėjiška programa „GameOver Zeus“ veikia kartu su programa plėšiku „Cryptolocker“ vienoje kibernetinio nusikaltimo kampanijoje, privertė sunerimti. skaityti »