Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Publikuota: 2012 m. balandžio 18 d. trečiadienis

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Naujajame įstatymo projekte kalbama apie kibernetinę žvalgybą, o tai pažeidžia teises į privatų gyvenimą. Skirtingai nei SOPA, kurio apsaugos taikiklis buvo intelektinė nuosavybė, projektas CISPA bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir kritikuoja naują iniciatyvą dėl per plataus traktavimo. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas internete, intelektinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas suteikia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip „WikiLeaks“. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA jau surinko 650 tūkst. parašų.

Šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomas maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių ir mažiausiai 28 didelių korporacijų, tarp kurių  „Microsoft“, „Verizon“, „AT&T“, „Facebook“ ir „Intel“. Įdomu, kad daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Rusijoje atsiras kibernetinių karių

Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, naujasis kibernetinių karių padalinys turėtų atsirasti šių metų pabaigoje. skaityti »

Dažnėjančios kibernetinės atakos atkreipė ESBO PA dėmesį

Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje naujai išrinkta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį, kad Europos institucijos aktyviai reaguoja į šalių saugumo problemas. skaityti »

Pietų Korėjos gynybos departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais

Pietų Korėjos gynybos departamentas priėmė naują įstatymą, pagal kurį departamento darbuotojai negalės naudotis išmaniaisiais telefonais būdami departamento patalpose. skaityti »

Britų policija sukūrė Kovos su interneto piratais padalinį

Didžiosios Britanijos intelektinės nuosavybės biuras skirs 2,5 mln. svarų sterlingų plėtoti specialiam policijos padaliniui, kovojančiam su interneto piratais. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugiai atostogauti

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius keliaujant. skaityti »

Sirgaliai vis dažniau atakuoja UEFA portalą

Pastaruosius dvejus metus DDoS atakų skaičius UEFA tinklalapyje gerokai išaugo. Apie tai pranešė UEFA IT tarnybos atstovai. skaityti »

Kibernetiniam saugumui bus skiriamas papildomas dėmesys

Pasitarime Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, kurių ketinama imtis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu ir ilgalaikėje perspektyvoje. skaityti »

Bankas „Barclays“ klientų duomenis parduos trečiosioms šalims

Bankas „Barclays“ 13 mln. klientų duomenis, kur ir kam jie leidžia pinigus, pardavinės trečiosioms šalims. Be to, duomenys gali būti perduoti vyriausybės departamentams ir parlamentarams. skaityti »

„Botnet“ tinklai – pagrindinė kibernetinė grėsmė

Pasauliniu mastu augančios „Botnet“ arba užgrobtų kompiuterių tinklų atakos Lietuvoje jau keletą metų yra pirmoje vietoje tarp dažniausiai užfiksuotų kibernetinių grėsmių. skaityti »

ES galvoja, kaip apsaugoti savo piliečius nuo šnipinėjimo internete

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel spaudos atstovai pranešė, kad susitikusi Berlyne su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu Baraku Obama politikė ketina aptarti programą PRISM – užsieniečių sekimo operacijas. skaityti »