Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Publikuota: 2012 m. balandžio 18 d. trečiadienis

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Naujajame įstatymo projekte kalbama apie kibernetinę žvalgybą, o tai pažeidžia teises į privatų gyvenimą. Skirtingai nei SOPA, kurio apsaugos taikiklis buvo intelektinė nuosavybė, projektas CISPA bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir kritikuoja naują iniciatyvą dėl per plataus traktavimo. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas internete, intelektinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas suteikia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip „WikiLeaks“. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA jau surinko 650 tūkst. parašų.

Šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomas maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių ir mažiausiai 28 didelių korporacijų, tarp kurių  „Microsoft“, „Verizon“, „AT&T“, „Facebook“ ir „Intel“. Įdomu, kad daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kibernetinių grėsmių plėtros tendencijos Baltijos šalyse

Analizuodami balandžio mėn. kibernetinių grėsmių statistiką „Kaspersky Lab“ ekspertai priėjo išvadą, kad tarp visų Baltijos šalių blogiausia situacija yra Lietuvoje. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai: saugiai įkrauname išmanųjį telefoną

„Kaspersky Lab“ ekspertai apibendrina pagrindines saugaus išmaniojo telefono įkrovimo taisykles. skaityti »

Ugo Čavesas „tarnauja“ sukčiams

Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc. skaityti »

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip saugotis „Bitcoin“ sukčių

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko dvi „Skype“ sparčiai plintančias kampanijas – pasitelkę socialinės inžinerijos metodus sukčiai vilioja vartotojus atversti nuorodą. Kenkėjiškoms nuorodoms siųsti naudojamos pavogtos arba specialiai sukurtos „Skype“ sąskaitos, o galutinis vienos iš kampanijų tikslas – apgavikiškas virtualiosios „Bitcoin“ valiutos generavimas. skaityti »

Per „Skype“ plintantis virusas priverčia rinkti virtualius pinigus

Pastaruoju metu per pokalbių programą „Skype“ sparčiai plinta virusas, kuris užkrėstus kompiuterius paverčia virtualių pinigų bitkoinų (bitcoin) rinkėjais. Daugiausiai užkrėstų kompiuterių yra Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, Ispanijoje, Vokietijoje. skaityti »

Sukurta programėlė, apsauganti nuo grėsmių socialiniame tinkle „Facebook“

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET sukūrė apsaugai nuo kenkėjiško turinio skirtą įrankį – programėlę „ESET Social Media Scanner“, kuri leidžia sumažinti grėsmių tikimybę socialiniame tinkle „Facebook“. skaityti »

SMS žinutėmis plinta virusas

Lietuvos telekomunikacijų bendrovės pataria neatidarinėti SMS žinutėse gautų neaiškių nuorodų, nes jose gali būti paslėptas virusas. skaityti »

Programinės įrangos „piratavimas“ vartotojams ir verslui kainuoja milijardus valandų ir lėšų

„Microsoft“ užsakymu „International Data Center“ (IDC) atliko pasaulinį „piratinės“ programinės įrangos tyrimą ir nustatė, kad vartotojai siųsdamiesi „piratines“ kompiuterių programas turi 33 proc. tikimybę užkrėsti savo kompiuterius virusais ir kenkėjiškomis programomis. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo virtualaus teroro

Anksčiau vaikai ginčydavosi žaidimo aikštelėse, o dabar šie ginčai persikėlė į virtualią erdvę, pavyzdžiui, į „Facebook“. Nerimą kelianti statistika rodo, kad kas penktas paauglys (21,9 proc.) buvo patyręs virtualų terorą – kibernetines patyčias. skaityti »

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis. skaityti »